DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yaptığı Takıları Satarak Eğitime Katkı Sundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yaptığı Takıları Satarak Eğitime Katkı Sundu

Seferihisar’da ilçesinde yaşayan Gamze Ertekin, yaptığı kolyeleri satarak İbrahim Bey Mahallesindeki Muharrem Gürpınar İlkokulundaki sınıf kapılarının değişmesine öncülük etti.

Yaptığı Takıları Satarak Eğitime Katkı Sundu

Gamze Ertekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her anne gibi kendisinin de çocuklarının saçlarını saklamak istediğini, sakladığı bu saçları takıda kullanmak düşüncesiyle reçineli kolye yapımına başladığını söyledi.

Oğullarının saçları ve ilk dişlerini kolye olarak tasarladığını kaydeden Ertekin, şöyle konuştu:

“Ev hanımıyım, 2 oğlum var. Yatalak bir annem var. Eşim özel sektörde kendi işiyle meşgul ben de evimde boş kalmamak için bu uğraşı geliştirdim. Daha sonra sahil kenarlarındaki deniz kabuklarını topladık onları da kolyelerimize ekledik. Hem çocuklarımla faaliyet yapıyoruz hem de zamanımı boş geçmemesi için değerlendiriyor. İşimi keyifle, severek yapıyorum.”

Ertekin, İbrahim Bey Mahallesindeki Muharrem Gürpınar İlkokulunun birinci katında bulunan sınıfların kapılarının değiştirilmesine öncülük ettiğini belirterek, “Bu kadar bütçeyle eksiklerini tamamlamaya çalıştım. Arkadaşımla durumu paylaştım o da çevresindeki müteahhitlerle görüşerek bizlere destek verdi. Çok mutluyum böyle faydalı işler yapmak beni mutlu ediyor.” diye konuştu. (AA)

YORUM YAP