DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Gazeteci Yazar Tuluhan Tekelioğlu Urlalılar ile Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gazeteci Yazar Tuluhan Tekelioğlu Urlalılar ile Buluştu

Organ nakli ile yeniden hayata tutunanların belgeselini çeken gazeteci yazar Tuluhan Tekelioğlu Urlalılar ile buluştu.

Urla Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen buluşmada, Tekelioğlu’nun yazıp yönettiği “Yeni Hayat” adlı belgesel izlendi.

Gazeteci Yazar Tuluhan Tekelioğlu Urlalılar ile Buluştu

Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen buluşmada konuşan Urla Kaymakamı Önder Can belgeselin çok etkileyici olduğunu belirterek organ bağışının toplumda yeteri kadar anlatılmayan bir konu olduğuna dikkat çekti.

Can, “Urla’mız pek çok alanda Türkiye’ye örnek teşkil eden güzel işlerin yapıldığı bir yer. Bunun gibi son derece önemli, insani bir durumda da Urla’nın kendi üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Bende bugünden sonra inşallah bulunduğum her yerde bunu anlatmaya gayret edeceğim.” diye konuştu.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da insanın insana vereceği en güzel hediyenin yeni bir hayat olduğunu söyleyerek, “Böbrek hastası iken su içememenin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirim. “Yeni Hayat” belgeseli beni çok etkiledi. Binlerce kişi şuan organ nakli için bekliyor. Ben Urlalı hemşehrilerimin bu konuda duyarlı olacağına ve elinden geleni yapacağına inanıyorum. Bir hayat kurtarmak kadar güzel bir şey yoktur. Hepimiz bir gün toprak olup gideceğiz. Ama gelin organlarımızın toprak olmasına izin vermeyelim. Yapacağımız bağışlarla organlarımız farklı bedenlere hayat olsun.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci yazar Tuluhan Tekelioğlu da Türkiye’de organ bulunamadığı için her gün 10 kişinin yaşama veda ettiğine dikkat çekerek, “Yeni Hayat” belgeselini babasının geçirdiği kalp rahatsızlığı ve bypass ameliyatı sonrası çekmeye karar verdiğini belirtti.

Tekelioğlu, “Türkiye’de organ bağışçısı sayısı milyonda 3’tü, bu belgeselden sonra milyonda 5 oldu. Bu benim için büyük bir mutluluk. Bugüne kadar 567 kişinin organ bağışı yapmasını sağladık. Hedefim bin. Bu rakama İzmir’de ulaşacağıma inanıyorum.” dedi.

Özel bir hastanenin desteğiyle çekilen belgeselin gösteriminin yapıldığı etkinliğe Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, 22.Dönem Milletvekili Türkan Miçooğulları, İzmirli şarkıcı Ege, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Urlalı katıldı.

Etkinlik sonunda Urla Kaymakamı Önder Can ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da aralarında bulunduğu 43 kişi standa gelerek organlarını bağışladı.  (AA)

YORUM YAP