DOLAR 32,4958 % 0.25
EURO 34,5776 % 0.19
STERLIN 40,4287 % 0.11
FRANG 35,6117 % 0.11
ALTIN 2.497,66 % 0,58
BITCOIN 2.057.725 -2.07

Başkan Görmez’ in eşi Arzu Görmez Bebeklerin Sorunlarıyla İlgileniyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Görmez’ in eşi Arzu Görmez Bebeklerin Sorunlarıyla İlgileniyor

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez ev ev dolaşıp Bebeklerin beslenme ve sağlık sorunlarıyla ilgileniyor.

İzmir’in en hızlı büyüyen ilçeleri arasında yer alan Torbalı’nın mevcut nüfusuna son 3 yılda 45 bin yeni vatandaşımız eklendi. Sosyal Market, Evde Bakım Birimi, Huzur Evi gibi bir dizi sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Torbalı Belediyesi bebeklerin beslenmesine bakımına da özel önem veriyor. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez, ev ev dolaşıp bebeklerin beslenme ve sağlık sorunlarıyla ilgileniyor.

Anne sütünün önemine, bebeklerin sağlıklı beslenmesine dikkat çekmek amacıyla her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Dünya Emzirme Haftası etkinliklerine katılan Arzu Görmez, yeni doğan her bebeğin ailesine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi; “Başta devlet hastanemiz olmak üzere sağlık birimlerimizden, muhtarlıklarımızdan ve partimizin kadın kolları temsilcilerinden gelen bilgiler doğrultusunda bebekli aileleri ziyaret ediyoruz. Belediye başkanımızın kendileri için hazırladığı hediye paketini takdim ediyoruz. Beslenme, barınma ve sağlık koşullarını yerinde inceliyoruz. Ailelerle dayanışma içinde oluyoruz. Torbalımız çok hızlı büyüyor, göç alıyor. Buna bağlı olarak da bizim de sorumluluğumuz artıyor. Evde Bakım Birimi ‘de bu ve benzer sorunlara çözüm buluyor. Yaşamımızın iki zayıf halkası var. Yaşlılar , bebekler ve çocuklar daha çok buna odaklanıyoruz. Bizim yaptığımız daha çok vatandaşımıza dokunmak, devletimizin yanlarında olduğunu daha çok hissettirmektir. Her evin, her bebeğin ve her yaşlımızın ayrı-ayrı çok özel bir hikayesi, sevinçlerine ortak olduklarımız var. Acılarını paylaştıklarımız oluyor. Sosyal belediyecilik bunu gerektiriyor”

ANNE SÜTÜNE DİKKAT ÇEKMEK ÖNEMLİ

Anne sütüne dikkat çekmek amacıyla yürütülen çalışmaları da anlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez; ”Anne sütü, yeni doğan ve süt çocukları için ideal bir besindir, buna dikkat çekiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü ilk altı ayda sadece anne sütü ile, iki yaşa kadar da tamamlayıcı beslenmeyle beraber anne sütünün alımını önerirken malesef çoğu ailelerle bazen çalışma yada yaşam koşullarından ve farklı nedenlerden buna gerekli özeni göstermediklerini gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP