DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tire Belediyesi Meclis Üyesi Maltepe Açıklamalarda Bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tire Belediyesi Meclis Üyesi Maltepe Açıklamalarda Bulundu

Tire Belediyesi ‘nin AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Maltepe, Bekleme mevkisindeki konut alanına ilişkin meclisten geçen imar komisyonu kararının, haksız zenginleştirmeye yol açacağını savunarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kararı bozması gerektiğini bildirdi.

Tire Belediyesi

Maltepe, partisine bağlı diğer meclis üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerden bu yana kendilerine verilen görevi layıkıyla yapmak için çaba içerisinde olduklarını söyledi.

İlçenin Bekleme mevkisindeki alana konut imarlı arsalara bir kat ilave imar verilmesine ilişkin meclisten geçen kararın haksız zenginleşmeye yol açacağını iddia eden Maltepe, şunları kaydetti:

“Bir gecede birer kat ilave imar verilmek suretiyle haksız zenginleşmeye yol açıldığı gibi, o bölgede veya ilçemizin başka bir bölgesinde daha önce verilmiş imar hakkına uygun olarak binalarını yapan vatandaşlarımıza saygısızlık yapılmıştır. Kanunlara ve belediyenin aldığı kararlara duyulan saygıyı yok edilmiştir.”

Maltepe, alınan kararın yasa gereği onay için İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gideceğine işaret ederek kararın iptal edilmesi gerektiğini ifade etti.(AA)

İzmir Haberleri

YORUM YAP