DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu “Suya Zam Kaçınılmaz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu “Suya Zam Kaçınılmaz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Suya enflasyon oranında zam yapılacağını belirterek, bunun kaçınılmaz olduğunu bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu “Suya Zam Kaçınılmaz”

Kocaoğlu başkanlığında yapılan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin ekim ayı toplantısında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, güncel verilere göre İzmir’de üretilen 207 milyon 396 bin metreküp suyun 63 milyon 263 bin metreküpünün yani yüzde 30,51’inin kayıp nedeniyle yok olduğunu söyledi.

Doğan, her yıl üst üste gelen zamlarla bu zararı neden vatandaşların sırtına yüklendiğini sorarak, “Merak ediyoruz acaba bu sene de yaşanan onca şikayetin üstüne yine bir zamla mı karşılaşacağız? 2018 yılına zamla mı gereceğiz? İZSU’nun bütçe açığını zamla kapattır hala geldi.” diye konuştu.

İzmir’de dere yataklarının temizlenmesinden dolayı denize pislik aktığını kaydeden Doğan, İZSU’nun dereleri temizleme konusunda sınıfta kaldığını savundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da denize pislik akmadığını, bütün suların arıtmadan geçtiğini kaydetti. İl genelinde su şebekeleri yenilenmelerinin yanı sıra hem arıtma hem de dere ıslahı yaptıklarını kaydeden Kocaoğlu, “Enflasyon oranında zam yapılacaktır, kaçınılmazdır. Millete MTV’yi yüzde 40 gösterip tepki artınca geri çekip yüzde 15 yapmakla iki ileri bir geri olmuyor bu işler. Konuşacak arkadaş önce kendine bakacak.” ifadelerini kullandı. (AA)

YORUM YAP