DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kütahya il Özel idaresinin 2018 Yılı Bütçesi Belirlendi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kütahya il Özel idaresinin 2018 Yılı Bütçesi Belirlendi

Kütahya il Özel idaresinin 2018 yılı bütçesinin 132 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, İl Genel Meclisinin bütçe görüşmelerini takip ettiğini belirterek, bütçe büyüklüğünün İl Özel İdaresinin büyüklüğünü, yatırım programının hacmini ifade etmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de gerçekçi ve gerçekleşme oranı yüksek bir bütçe hazırlanarak 2017 yılının tamamlandığını dile getiren Nayir, şunları kaydetti:

Kütahya il Özel idaresinin 2018 Yılı Bütçesi Belirlendi

“Sorumluluk alanımızdaki altyapıdan başlayarak, kültür, tarım, eğitim, sağlık hizmetleri gibi önemli konularda yatırım yapan bir teşkilat olarak, karar ve icra organlarımızla, çalışanlarımızla, Köylere Hizmet Götürme Birliklerimizle, kaymakamlarımızla büyük bir uyum içerisinde çalışarak bu seneyi de tamamladık. Hamdolsun kazasız, belasız, taşra, kırsal alan çalışmalarımızı bitirip iç işlerimize dönüp artık bu dönemi de gelecek yılın hazırlıklarını yaparak tamamlayacağız. Burada görmüş olduğum uyum beni gerçekten mutlu ediyor. İl Genel Meclisi başkanımızdan meclis üyelerimize, çalışanlarımıza kadar çalışmalarımızı büyük bir uyum içerisinde yürütmemiz için büyük bir fırsat oluyor.”

Nayir, 2017’de gösterilen uyumun 2018’de de devam edeceğine inandığını belirterek, bütçenin her şeyin en güzeline layık olan Kütahya için hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz da kasım ayı boyunca yapılan bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından 2018 yılı bütçesinin 132 milyon olarak belirlendiğini aktardı.

Bütçenin, yıl içerisinde yapılan görüşmeler ve çalışmalara neticesinde ek bütçeler ve kaynaklarla artırıldığını belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“132 milyonluk bütçemizin 62 milyonunu yatırımlara ayırdık. Yüzde 20’lik kısmını da yasa gereği il müdürlüklerine aktarıyoruz. Bunların başında da Milli Eğitim Müdürlüğü geliyor ve buraya eğitim bütçesi ayırıyoruz. Bu sene ki payımız 21 milyon olarak belirlendi. Bu da çok önemli bir rakam. Bunun yanında Gençlik Hizmetleri ve Spor, İl Afet, Sağlık gibi müdürlüklere de gerekli payları aktarıyoruz. Bütçemizin öz kaynaklara dayalı gerçekçi bir bütçe olduğunu düşünüyorum. 2017 yılı bütçemizin gerçekleşme oranı yıl sonu itibariyle yüzde 97 oranına ulaşacak. Bu ne kadar gerçekçi bir bütçe yaptığımızı da gösteriyor. Uygulamada da teknik ekibimiz ve idaremiz çok ciddi işler yaparak Kütahyamıza hizmet döneminde güzel eserler kazandırıyoruz.”  (AA)

YORUM YAP