DOLAR 32,5544 % 0.12
EURO 35,0223 % 0.36
STERLIN 41,5094 % 0.41
FRANG 36,8205 % 0.08
ALTIN 2.439,59 % 0,17
BITCOIN 65.202,14 -0.764

ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in Başkenti” Olarak Tanımasına Tepkiler

Yayınlanma Tarihi : Google News
ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in Başkenti” Olarak Tanımasına Tepkiler

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Denizli İl Temsilcisi Fatih Gün,  ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasına tepki gösterdi.

ABD’nin Kudüs Kararına Tepki

Gün, yaptığı yazılı açıklamada, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrildiğini belirtti.

Filistin’in, 1948 yılından beri “Büyük İsrail” projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alındığını vurgulayan Gün, şunları kaydetti:

“Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir uluslararası hukuk sisteminin ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını ret ediyoruz. Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek, okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir.”

Kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını, insanlığa davet ettiklerine işaret eden Gün, “Şu açıkça bilinmelidir ki New York’un bir gece aydınlanması için tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar, Kudüs’ümüzün bir anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır olacaktır. Tarih bize göstermiştir ki Theodor Herzl’ın rüyasıyla hareket edenler, bu çağın Selahattinlerini, Abdülhamidlerini hesaba katmazlarsa acı bir kabusa uyanacaklardır. Filistin dar bir coğrafyada bulunan birtakım insanların meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur.” ifadesini kullandı.(AA)

Ege’de İzmir Haber

YORUM YAP