DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kınık TOKi Konutlarında İmzalar Atılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kınık TOKi Konutlarında İmzalar Atılıyor

Kınık TOKi Konutlarında İmzalar Atılıyor. Kınık Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi tarafından ön talep toplanarak yaptırılan 276 konutun kura çekimi 29.09.2017 Cuma günü Saat 11.00’da Kınık Aile Yaşam Merkezinde yapıldı.

Kınık TOKi Konutlarında İmzalar Atılıyor

Kura çekimine Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Belediye Başkanı Sadık Doğruer , Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Satış Uzmanı Süleyman Hilmi Önal,Kınık Emniyet Müdürü Levent Akkaya, Daire ve Kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediyemiz tarafından hazırlanan Kınık Toki evlerinin yapılışını ve TOKİ tarafından hazırlanıp Toki’nin genel amacının anlatıldığı videolar sinevizyon eşliğinde gösterildi.

Açılış konuşmasını yapan Toki satış Uzmanı Süleyman Hilmi Önal yaptığı konuşmada ‘Toki’nin kuruluş amacının belediyelere ucuz kredi sağlayıp belediyelerin toplu konut yapımını sağlamak olduğunu fakat bunun 2002 yılında göreve gelen AK Parti Hükumetleri ile değiştiğini ve Belediyeler olmadan direkt konut yapımına döndüğünü ve 2002 yılı ile 2017 yılları arasında ihaleleri yapılıp yapım işleri devam edenlerle beraber 800 bin konut hedefine ulaşmış bulunmaktayız hedefimiz 2023 yılına kadar 1 milyon konuta ulaşmaktır. Bu 800 bin konutun 629 bin adetini vatandaşlarımıza teslim ettik geriye kalanları da Kınık’ta olduğu gibi kısa sürede teslim etmeyi planlıyoruz ben projede emeği geçen Toki personeline Yüklenici firmaya ve projenin gerçekleşmesi için baştan sona olağanüstü çaba sarf eden Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer‘e teşekkür ediyorum’ dedi.

Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yaptığı konuşmada ‘Bugün bu salondayız inşallah biraz sonra noterimizin uğurlu elleriyle çektiği kuralarla bu salonda bulunup başvuru yapıp bankaya başvuru bedellerini yatıran her hemşerimiz ev sahibi olacak hayırlı ve uğurlu olsun 276 Konutun 271 adeti yerleşim konutu 5 tanesi kapıcı dairesi olarak planlanmıştır ayrıca Cami Alışveriş Merkezi ve sosyal donatılarıyla 67 bin metrekare alan 271 konut yapılmıştır Bu şu demektir Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifiyle dikey mimariden yatay mimariye geçilmiştir ilçemizde bu yatay mimariye uygun olarak 17 Bin metrekareye kontlar ve sosyal donatılar geri kalan 50 bin metrekareye otopark ve yeşil alan olmak üzere Selçuklu mimarisini andıran Kınık Toki konutları nedeniyle Toki yetkililerine teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı olsun Kura sonrası evlerinin yerini görmek isteyenlere Şehir plancısı arkadaşımız kroki üzerinde gösterecek şayet evlerini görmek isteyenlere belediyemiz servis araçlarıyla Toki İnşaat alanına götürülecek ve 2+1 ve 3+ 1 örnek daireleri görebilecekler Bu Sabah yüklenici firma yetkilileriyle yaptığım görüşmede Bu yılın sonunda evlerinize geçebileceğinizi öğrendim Kınık Toki konutları için emeği olan Başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum Dedi. Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün yaptığı konuşmada ‘Her halde törenlerin en güzelini en hayırlısını yapıyoruz ev sahibi olma töreni bizlere bunları yaşatanlara teşekkür ediyorum.

Bu projede başta şantiye şefi gibi çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanımız Dr Sadık Doğruer olmak üzere herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından ilk kuraları Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Toki Satış Sorumlusu Süleyman Hilmi Önal, Kınık Emniyet Müdürü Levent Akkaya, tarafından çekilerek başlayarak 41 adet 2+1 ve 96 adet 3+1 olmak üzere toplam 137 dairenin kuraları çekildi. Kura çekiminin ardından Belediyemizin ikramları ile yapılan kokteyle geçildi. Kuraya katılanlara evleri Belediye Şehir Plancısı tarafından gösterildi ardından Kınık Belediyesi tarafından kura çekimine katılanlar Toki inşaat alanına götürülerek örnek daireler gösterildi.

YORUM YAP