DOLAR 32,5544 % 0.12
EURO 35,0223 % 0.36
STERLIN 41,5094 % 0.41
FRANG 36,8205 % 0.08
ALTIN 2.439,59 % 0,17
BITCOIN 65.202,14 -0.764

izmir’de Minibüslerde “Kartlı Biniş” için ilk Adım Atıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
izmir’de Minibüslerde “Kartlı Biniş” için ilk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım sistemine minibüslerin de dahil edilmesi için geliştirdiği yeni sistem Kartlı Biniş pilot uygulamasını Seferihisar’dan başlatmaya hazırlanıyor.

izmir’de Minibüslerde ” Kartlı Biniş ” için ilk Adım Atıldı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçedeki minibüsçü esnafıyla yeni sisteme geçişle ilgili toplantı yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocaoğlu, minibüslerin de kartlı biniş sistemine dahil edilerek toplu ulaşımda tam entegrasyonu sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Belediye olarak toplu taşıma yapan esnafla rekabet etmeyeceklerini vurgulayan Kocaoğlu, “Bizim görevimiz kendimizden çok sizin hakkınızı korumaktır. Sistemi uygulamaya başladığımızda, minibüslerin çalıştığı hattan ESHOT çekilecek. Yolcudan ücret kilometre hesabı ile kesilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da kente daha iyi bir hizmet verebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ulaşımda entegrasyon projesi üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Pilot uygulamanın Seferihisar’da yapılacağını aktaran Mutlu, istenilen verimi aldıkları taktirde uygulamayı kent geneline yaymak istediklerini vurguladı. (AA)

YORUM YAP