DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.133.480 1.685

İzmir Büyükşehir Belediyesi izsu ‘ya, Torbalı Halkından Tepki Yağıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmir Büyükşehir Belediyesi izsu ‘ya, Torbalı Halkından Tepki Yağıyor

izmir Büyükşehir Belediyesi ’ne bağlı iZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı’da içme suyu şebekesini Temmuz ayından bu tarafa yeniliyor. Çalışmaların beklenen hızda ilerlemediği görülürken, daha önce İZSU’nun Torbalı’daki çalışmaların 2019 yılı başlarında tamamlanacağı açıklamasına karşılık, bu tarihte gerçekleşme ihtimalinin de zayıf olduğu kamuoyu tarafından konuşuluyor.

Torbalı’nın 60 mahallesinde ise bugünlerde su sayaçlarının dışarı alınması ve bu nedenle ortaya çıkacak olan maliyetler gündemde…

İZSU’nun vatandaşlara verdiği bilgiye göre, İZSU tarafından şebeke hattı sadece kapı önünden geçirilecek olup, vatandaşlardan hattı kendilerinin içeri çekmesi ve sayaçları kendilerinin bağlatması gerektiği belirtiliyor.

Yapılacak olan bu işlemler ortaya çıkan maliyeti ise vatandaşın karşılanması isteniyor. Vatandaşlar ise bu duruma tepkili…

Vatandaş İzmir Büyükşehir Belediyesi ve izsu ‘ya Soruyor!

WhatsApp ihbar hattımıza gelen bir mesajı kamuoyuyla aynen paylaşıyoruz,

blank

“Bizim zaten bir aboneliğimiz ve bir su sayacımız var. Mevcut halini sıkıntısız kullanıyoruz. İZSU su şebekelerini değiştiriyor. Yıllanmış boruların değişmesi güzel bir hizmet fakat bir sorunumuz var ve dile getirirseniz seviniriz mahallece. İZSU su saatlerimizin dışarı alınmasını istiyormuş. Ama yeni su saatlerine şebekeyi bağlamadan bıraktığı ve bunun ev sahipleri tarafından karşılanması gerektiği söyleniyor. Bizim şuan herhangi bir sorunumuz yokken neden borçlanalım. İlginiz için teşekkürler.”

blank

Aynı zamanda Torbalı’nın 15 bin nüfuslu büyük mahallelerinden biri olan ve ortalama 7 bin seçmene sahip Atatürk Mahallesi muhtarı Remzi Avcı da, mahalle sakinlerinin bu duruma oldukça tepkili olduğunu belirterek, “benzer çalışmaları farklı kurumlarda yapıyor. Onlar bize bu şekilde herhangi bir maliyet çıkarmazken, İZSU’nun da çıkarmaması gerekiyor. Bizler bu duruma tepkiliyiz. Kayıp ve kaçağın engellenmesi adına iddia edilen ve bizlere Türkiye’nin en pahalı suyunu içiren Büyükşehir Belediyesinin, vatandaşlara bu maliyeti yüklemesini doğru bulmuyorum. İzmir’de Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyoruz. Daha bu maliyet neden?” ifadelerine yer verdi.

blank

Ayrıca İZSU tarafından çalışmaları tamamlanan Türkmenköy, Yoğurtçular, Karaot, Korucuk, Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Sağlık mahallelerinde de benzer tepkiler olduğu biliniyor.

blank

YORUM YAP