DOLAR 32,3998 % 0.1
EURO 34,5550 % 0.17
STERLIN 40,3708 % 0.08
FRANG 35,5002 % 0.22
ALTIN 2.442,17 % 0,14
BITCOIN 2.186.833 1.874

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Silahlı Kavga Yargılamasına Devam Edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Silahlı Kavga Yargılamasına Devam Edildi

izmir’in Karşıyaka ilçesinde bir eğlence mekanında 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı kavgaya ilişkin tutuklu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, kavgada hayatını kaybeden maktüllerin yakınları, taraf avukatları ve tutuklu sanıklar İbrahim Kırca, Cem Erdem ile Engin Hacısalihoğlu hazır bulundu.

izmir’in Karşıyaka ilçesinde Silahlı Kavga Yargılamasına Devam Edildi

Mahkeme başkanı, hakkında yakalama kararı bulunan Erdem’in tutuklandığını belirtti.

Tutuklu sanık Erdem savunmasında, öldürülen polis memuru Mustafa İnal ile eğlence mekanına gittiklerini, gece yarısından sonra solistten istek şarkı istediğini söyledi.

Daha sonra öldürülen Halil Kaya’nın sinirli bir şekilde yanlarındaki masaya geldiğini savunan sanık Erdem, bu sırada olayda yaşamını yitiren mekan sahibi Günay Kılıç’ın, Kaya’yı sakin olması ve müşterileri rahatsız etmemesi konusunda uyardığını ileri sürdü.

Sanık Erdem, mekan sahibi tarafından başka masaya götürülen Kaya’nın kendilerine tehditvari davranışlarda bulunduğunu öne sürdü.

Silahlı kavga öncesi Kaya’nın, “Siz kimsiniz de benim olduğum yerde şarkı istiyorsunuz.” şeklinde konuştuğunu savunan tutuklu sanık Erdem, bu şahsın, mekanın güvenlik personeline de direndiğini ileri sürdü.

Olayın büyümemesi için “Yanımızda polisler var, lütfen yerinize geçer misiniz.” dediğini iddia eden Erdem, Kaya’nın daha sonra “Polise mi güveniyorsunuz? Hepinizin kafasına sıkarım.” şeklinde tehditler savurmasının ardından tartıştıklarını ve sonra kavga ettiklerini dile getirdi.

Kaya’nın belindeki silahı çıkartması üzerine buna engel olmaya çalıştığını anlatan Erdem, korkutmak için belinden çıkardığı kendi tabancasıyla bu şahsın ayağına doğru ateş ettiğini öne sürdü.

Tutuklu sanık Erdem, üzerine atlayan Kaya’dan kurtulduktan sonra 4 el ateş ettiğini, mermilerin Kaya’ya gelip gelmediğini görmediğini savundu.

Tanık olarak ifade veren N.M.C. ise Kaya’nın, yanında 2’si kadın 3 kişiyle silahlı kavgadan bir süre önce olay yerinin yanında kendi işlettiği meyhaneye geldiğini anlattı.

Kaya ile hesap nedeniyle tartıştığını öne süren N.M.C, “Kaya ve arkadaşlarının eğlence mekanına geçmesinin ardından arkalarından giderek mekan sahibi Günay’ı, bu kişinin aşırı olduğunu ve kavga çıkartabileceği konusunda uyardım.” diye konuştu.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

– Olay

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 20 Kasım 2016’da, bir eğlence merkezinde çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Halil Kaya, işletme sahibi Günay Kılıç, Sinem Alptuğ ve polis memuru Mustafa İnal silahla öldürülmüştü.

Olayla ilgili İbrahim Kırca, Cem Erdem ile Engin Hacısalihoğlu tutuklanmış, şüpheli olduğu belirlenen A.E. ise aranıyor. (AA)

YORUM YAP