DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İzmir’de Suriyelilerden Uyuşturucu Tepkisi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmir’de Suriyelilerden Uyuşturucu Tepkisi

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan Suriyelilerden, mahallelerinde uyuşturucu ticaretinin arttığını, geçen hafta Suriyeli bir gencin uyuşturucudan öldüğü iddiası geldi ve polise başvuruldu.

İzmir’in Buca İlçesinde Suriyelilerden Uyuşturucu Tepkisi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Buca’nın Gediz Mahallesi’ne yerleşen bir grup Suriyeli, ellerinde Türk bayrağı, Arapça ve Türkçe “Uyuşturucu öldürür”, “Uyuşturucu silah gibidir”, “Uyuşturucuya hayır” yazılı pankartlarla BucaPolis Merkezi’ne gitti.

Grup adına açıklama yapan Suriyeli öğretmen Hamdu Halife, mahallelerinde son dönemde uyuşturucu satışının arttığını, özellikle gençlerin bu zararlı maddelere erişiminin kolaylaştığını belirtti. Daha önce de polise bu konuda başvurduklarını ancak yapılan çalışmaların, satışların önlenmesi konusunda yetersiz kaldığını ileri süren Halife, yetkililerden daha etkin mücadele için yardım istedi.

Geçen hafta aynı mahallede yaşayan 17 yaşındaki Suriyeli Mahmut Semir Herh’in satıcılardan aldığı uyuşturucu hap nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyleyen Halife, “Artık bu hapların satışı bitsin, polis bu kişileri takip etsin istiyoruz. Türk, Suriyeli herkes için bunları satışı dursun. Gençlerimiz ölmesin. Polis duruma el koysun.” dedi.

Grup, daha sonra Buca Polis Merkezi’ne girerek, mahallede uyuşturucu satışı yapılan adreslerin bilgisini polisle paylaştı. (AA)

YORUM YAP