DOLAR 32,5024 % 0.27
EURO 34,5868 % 0.24
STERLIN 40,5057 % 0.33
FRANG 35,5962 % 0.08
ALTIN 2.476,81 % -0,26
BITCOIN 2.061.201 -6.966

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğüne ismail Zehir Atandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kütahya İl Sağlık Müdürlüğüne ismail Zehir Atandı

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlik görevini yürüten ismail Zehir,  Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları’nın yürürlükten kaldırılmasının ardından Kütahya İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.

Görevi, Ahmet Emrah Çamköy’den devralan Zehir, gazetecilere yaptığı açıklamada, 25 Ağustos’ta Resmi Gazetede yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Kamu Hastaneleri Kurumu’nun Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Kurumu’nun ise Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne dönüştürüldüğünü söyledi.

İllerde ise Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin lağvedilerek, sağlık hizmetlerinin tek çatı altında İl Sağlık Müdürlüklerinde toplandığını belirten Zehir, şöyle konuştu:

“Yaşanan değişikliğin sebebi önceki yapıların yetersiz kaldığı anlamına gelmiyor. Tek yetkili ile tek çatı altında hizmetlerin toplanıp daha kaliteli sunulmasıyla ilgili hükümetimizin bir çalışması oldu. Biz de bunu uygulamak için elimizden geldiğince destekledik, bundan sonra da desteklemeye çalışacağız. Sağlık alanı tek çatı altında ama tek müdürün üstesinden geleceği bir konu değil. 2009 yılından beri bir ekiple çalıştık, yine aynı ekiple çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Görevi devraldığım Ahmet Emrah Çamköy de, bir önceki İl Sağlık Müdürlüğümüz de aynı ekibin içerisinde olacak. Güçlü bir ekiple inşallah daha iyi hizmet üretmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kütahya’ya ve ülkemize hayırlı olsun.”

Görevi Zehir’e devreden Çamköy de Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu yeniden yapılanmanın hayırlara vesile olmasını dileyerek, görevi İsmail Zehir’e bırakmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.  (AA)

YORUM YAP