DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İzmirli Hemşire Hatice Küçüker’e Uluslararası Ödül

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmirli Hemşire Hatice Küçüker’e Uluslararası Ödül

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Yara Bakım Hemşiresi Hatice Küçüker, Kuzey İrlanda’da 26 ülkenin katılımıyla düzenlenen kongrede “Sürekli Gelişim Sertifikası (CPD)” almaya hak kazandı.

İzmirli Hemşire Hatice Küçüker’e Uluslararası Ödül

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde 18-19 Eylül tarihlerinde, 400 Yara Bakım Profosyonelinin katılımıyla “Wound Healing Congress 2017” kongresi düzenlendi.

Kongreye Türkiye’den SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara Bakım Hemşiresi Hatice Küçüker davet edildi.

Kongrede sunum yapan Küçüker, Hydro Clean ile Otolitik Debridman (Yıkamalı Yöntemle Otolitik Debridman) konulu çalışması ile 26 ülkeden katılan çalışmalar arasında ödüle layık görülerek, uluslararası geçerliliği bulunan “Sürekli Gelişim Sertifikası (CPD)” almaya hak kazandı.

İlk defa yurt dışında bir çalışmasıyla yer aldığını bildiren Küçüker, açıklamada “Ülkemi ve hastanemi de uluslararası bir platformada temsil ettiğim içinde ayrıca gurur duydum.” ifadelerine yer verdi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut ise Küçüker’in başarısının kendilerini mutlu ettiğini bildirdi. (AA)

YORUM YAP