DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hacılarkırı’nın İmara Açılması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hacılarkırı’nın İmara Açılması

Avukat Mustafa Kemal Turan, Bornova “Hacılarkırı” olarak belirtilen alanın imara açılmasına ilişkin müracaatları sonucu İzmir 4. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı aldığını açıkladı.

Avukat Kemal Turan’dan Hacılarkırı’nın İmara Açılması İle İlgili Açıklama

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Hacılarkırı olarak belirtilen bölgenin yoğun ağaç dokusuna sahip olduğuna işaret ederek, alanın parça parça imara açıldığını savundu.

İmar kararına karşı bölge halkının da davalar açtığını vurguluyan Turan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bölgeden geçen İzmi̇r İstanbul Otoyolu, bu askeri̇ alan nedeni̇ i̇le yoğun yapılaşmaların olduğu bölgeden geçerek bi̇r manada i̇lçeni̇n yaşam standardını bozmuştur. Maalesef bu günlerde görmekteyi̇z ki̇ bu askeri̇ alanlar özel şahıslara satılarak plan tadi̇latlarına uğramaktadırlar. Bölge halkı bu duruma tepki̇ vermekte açtıkları davalar i̇le otoyol güzergahının neden askeri̇ alanı gerekçe göstererek yerleşi̇m yerleri̇nden geçi̇ri̇ldi̇ği̇ni̇ ve madem burası askeri̇ alan i̇di̇yse şi̇mdi̇ neden bu askeri̇ alandan çıkartıldığını sorgulamakta ve bu manada i̇dare mahkemesi̇nde davalar açarak bölgesel olarak hak arama mücadelesi̇ yapmaktadır.”

Turan, açılan davalar sonucu yürütmeyi durdurma kararı alındığına işaret ederek, “Bölge halkının açtığı İzmi̇r 4. İdare Mahkemesi̇ni̇n 2017/1122 E, sayılı davasında, İzmi̇r 4. İdare Mahkemesi̇ni̇n 2016/1274 esas sayılı dosyasında bu dosya i̇le bağlantı kararı veri̇lmi̇şti̇r. Ayrıca bölge halkının bu manada açtığı davalara örnek olarak, İzmi̇r 3. İdare Mahkemesi̇ 2017/1657 E, İzmi̇r 3. İdare Mahkemesi̇ 2017/1424 E, İzmi̇r 4. İdare Mahkemesi̇ 2017/1123 E., İzmi̇r 6. İdare Mahkemesi̇ 2017/694 E, sayılı davaları gösterebi̇li̇ri̇z.” ifadelerini kullandı. (AA)

YORUM YAP