DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Görmez “Camilerimiz için 1 Milyon 870 Bin Lira Harcadık”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Görmez “Camilerimiz için 1 Milyon 870 Bin Lira Harcadık”

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Torbalı’daki  din görevlileri ve Kur’an kursu  öğreticileriyle  sabah kahvaltısında buluşan  Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “15 Temmuz’ dan sonra salaları daha içten dinliyoruz” dedi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Torbalı’daki din görevlileriyle sabah kahvaltısında buluştu.  Camilerin bakımına, onarımına büyük önem verdiklerini son 3 yılda  1.870.000 TL harcama yaptıklarını  söyledi.

Metropolis Otel’de düzenlenen kahvaltıya Torbalı Müftü Vekili Harun Kır ile ilçedeki 73 camide görev yapan din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı. Kahvaltıda konuşan Torbalı Müftü Vekili Harun Kır, Torbalı Belediyesi’ni yanlarında görmekten memnun olduklarını belirterek sorunlarının çözümünde oldukça duyarlı davranan yöneticilere teşekkür etti.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez camilere özel önem verdiklerini özellikle tarihi camilerin restorasyonunda örnek bir ilçe olduklarını belirterek  “  Yeniköy Camii, Bozköy Camii, Merkez Orhaniye Camii, Bülbüldere Camii, Subaşı Mevlana Camisi başta olmak üzere  özelikle tarihi dokuya sahip camilerimizin aslına uygun biçimde onarılması için ciddi çaba gösteriyoruz. İlgili kamu kurumlarıyla ortak projeler hazırlıyoruz.   Camilerimize halı döşenmesinde, ses ve yayın siteminin kurulmasında,  inşaat, elektrik, sıhhi tesisat tadilatında, boyanmasında, gölgelik tente ihtiyaçlarının karşılanmasında, bahçe peyzajında, temizliğinde görev alıyoruz. Şimdiye kadar büyük onarımlar hariç, sadece bu diğer işler için 1.870.000 TL harcama yaptık” dedi.

SELALAR ARTIK ÇOK ŞEYİ İFADE EDİYOR

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde, Cumhurbaşkanı Sayını Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletin sala sesleriyle şahlandığını hatırlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez konuşmasını şöyle sürdürdü “ her sala okundukça o geceyi hatırlarım. Binlerin, on binlerin her şeyi göze alarak akın-akın meydanlara koşmalarını hatırlarım.  Camilerimizi bütün değerlerimizin toplamı olarak, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak gözümüz gibi bakmalı korumalıyız. Fedakar din görevlilerimize ne kadar teşekkür etsek, saygı duysak azdır. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAP