DOLAR 32,4104 % 0.15
EURO 34,5311 % 0.26
STERLIN 40,4101 % 0.25
FRANG 35,4832 % 0.25
ALTIN 2.453,29 % 0,60
BITCOIN 2.242.453 1.958

İZENERJİ’de işten Çıkartılan Belediye Çalışanları Eylem Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İZENERJİ’de işten Çıkartılan Belediye Çalışanları Eylem Yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ şirketinden, “verimlilik” ve “performans” yetersizliği gibi sebeplerle çıkarıldıklarını iddia eden bir grup eski İZENERJİ çalışanı eylem yaptı.

Büyükşehir Belediyesinin Konak ilçesindeki hizmet binası önünde toplanan bir grup, pankart açarak slogan attı.

İZENERJİ’de işten Çıkartılan Belediye Çalışanları Eylem Yaptı

Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Mahir Kılıç, 8 yıl çalıştığı İZENERJİ’den 200 arkadaşıyla birlikte işten çıkarıldığını savundu.

İşten atılmaya “verimlilik ve performans yetersizliği”nin gerekçe gösterildiğini aktaran Kılıç, “Aziz Kocaoğlu sudan sebeplerle işçileri atmakta ve bu insanları aileleri ile birlikte açlığa mahkum etmektedir. Ne acıdır ki işten atılanlar arasında engelli statüsünde işe alınanlar ve iş kazalarında engelli kalan arkadaşlarımız da vardır. Bu arkadaşlarımızın işten atılmalarında ortak nokta işverene kadro davası açmaları ve davaların işçi lehine sonuçlanmaya başlamasıdır.” dedi.

DİSK Genel İş Sendikasına üye olduklarını kaydeden Kılıç, “Bu süreçte şunu öğrendik ki, düzenli olarak bizden aidat kesen sendikamız bize sahip çıkmadı. Bizler aidatlarımızı sendika ağaları şatafatlı hayat sürsünler ve bizim sırtımızdan geçinsinler diye ödüyormuşuz. İşten atılan arkadaşlarımız TİS’e aykırı olarak disiplin kuruluna sevk edilmeden atıldılar. DİSK Genel İş Sendikasının bu işçi kıyımına sessiz kalmasının sebebi nedir?” şeklinde konuştu.

İşten çıkartılan bütün arkadaşlarının işlerine iade edilmesini istediklerini dile getiren Kılıç, önümüzdeki hafta pazartesi günü açlık grevi başlatacağını söyledi.

Kılıç, arkadaşlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmek için randevu talebinde bulunduğunu görüşememe ya da görüşmenin olumsuz sonuçlanması durumunda diğer arkadaşlarının da açlık grevine başlayacağını belirtti.

Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı. (AA)

YORUM YAP