DOLAR 32,8126 % -0.04
EURO 35,1673 % -0.06
STERLIN 41,4952 % -0.22
FRANG 36,7483 % 0.07
ALTIN 2.449,70 % -0,04
BITCOIN 63.720,01 -0.928

10. Ege illeri Tanıtım Günleri 18-22 Ekim’de

Yayınlanma Tarihi : Google News
10. Ege illeri Tanıtım Günleri 18-22 Ekim’de

EGEM Platformu Egelileri , Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek 10. Ege illeri Tanıtım Günleri öncesinde Ankara’da biraraya geldi. Buluşmaya Ege bölgesi milletvekilleri, bürokratlar ve Egeli gençler katıldı.

Ege illeri Tanıtım Günleri

Ankara’da bulunan Ege illerine ait dernek ve vakıfların, 2005 yılında bir araya gelerek oluşturdukları EGEM Platformu, bu yıl 10.sunu gerçekleştireceği Ege İlleri Tanıtım Günleri öncesinde Ankara’daki Egeliler ile bölge milletvekilleri, iş adamları ve bürokratlarını düzenlediği kokteylde bir araya getirdi.

Açılış konuşmasını EGEM Platformu dönem başkanı Afyonlular Dernek Başkanı Mehmet Ali Özerkan’ın yaptığı kokteylde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Ege’nin Cumhuriyetin kazanıldığı,ilk Cumhuriyet ateşinin yandığı yer olduğunu vurguladı.

Kokteylde İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği ve İzmirli hemşehrilerinin yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ile İzmir Milletvekilleri Mustafa Balbay, Atilla Sertel ve Özcan Purçu da yalnız bırakmayarak hemşehrileri ile tek tek ilgilendi.

MİLLETVEKİLİ  SINDIR:  “BİZ BİRARADA GÜZELİZ”

Kokteyl açılışında konuşma yapan CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, “Bornova Belediye başkanlığı yaparken bana sorarlardı;  Efendim Bornovalı Tuncelili mi? Tucelili Bornovalı mı? İzmirli Konyalı mı? Konyalı İzmirli mi? diye ya da Egeli Ankaralı mı? Ankaralı Egeli mi? diye. Hiç fark etrmez. Ben bunu kaymaklı ekmek kadayıfına benzetirim. Birisi ekmek kadayıfı tadındadır, öbürü kaymak tadındadır. Bir araya gelince daha güzel bir tat olur. Ege hepimizin değeri hepimizin kıymeti. Sadece bizim medeniyetimizin değil dünya medeniyetlerinin beşiğidir Ege.

Egeli’den farklı düşüncede insanalar olabilir farklı siyasal düşüncelerde insanlar olabilir ama Egeli’nin yüreği bir. Ben bunu biliyorum. Egeli bayrağını asla yere düşürmez, Egeli Ata’sına asla kötü söz söyletmez ve sahip çıkar. Bunun için biz Egeli olmaktan onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz” dediği konuşmasını “Bir İzmir Milletvekili olan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da hepinize selamını iletmek isterim” diyerek sonlandırdı.

 AKSU: BAŞKENTTEKİ HEMŞERİLERİMİZLE DAYANIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ankara’da İzmirlilerin sesi olan İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu ise yaptığı konuşmasında hemşehrileri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek “Her fırsatta İzmir ilinin kültür ve güzelliklerini tanıtmaktan duyduğumuz onur ve gurur ile bundan sonra da Başkentteki hemşehrilerimizle dayanışma içerisinde olmaya devam edecek ve ilimize başkentten katkı sunmayı da ihmal etmeyeceğiz. Ankara’da bir Egeli ve İzmirli olmanın ayrıcalığını gösterirken, ilimize ve ülkemize de bölgemizin kültür ve değerlerini tanıtmaya devam edeceğiz.

Kokteylimize katılan Sayın Genel Sekreterimiz ile Milletvekillerimize teşekkür ederken, geceye yoğun programları sebebiyle katılamayan ancak desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İzmir Milletvekillleri Nükhet Hotar ve Mahmut Atilla Kaya’ya ve CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum ” dedi.

Aksu, tüm herkesi 18-22 Ekim tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan 10. Ege İlleri Tanıtım Günleri’ne davet etti.

YORUM YAP