DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.212.591 -3.148

Torbalı Halkından Cumhuriyet Bayramı Koşusuna Yoğun İlgi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Torbalı Halkından Cumhuriyet Bayramı Koşusuna Yoğun İlgi

Bu yıl ilki düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Koşusuna yoğun ilgi gösterildi. Çevre il ve ilçelerden 670 sporcunun 8 ayrı kategoride yarıştığı koşuya çok büyük ilgi gösterildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Koşusuna çevre il ve ilçelerden 670 sporcu 8 ayrı kategoride yarıştı.  Koşuya çok büyük ilgi gösterildi. Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Bunu önümüzdeki yıllarda uluslararası yapılabilecek şekilde düzenleyeceğiz. Torbalı’nın böyle bir tanıtıma da ihtiyacı var” dedi.

blank

Yıldız kızlar kategorisinde 1.500 metre, diğer kategorilerin ise 3 bin metre olarak düzenlenen koşuya İstanbul, Ankara, Aydın, Muğla, Denizli başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden 670 yarışmacı katıldı.  Master erkeklerde Murat Kaya, Ahmet Bayram, Ayhan Çalışkan, Master Bayanlarda;  Tulin Okyay, Hacer Uslu, Fisun Deveci, Büyük erkeklerde; Levent Ateş, Abdurrahman Gedikoğlu, Kenan Yalçın,  Genç kızlarda;  Oya Acar, Hacer Eda Çiçeş, Gizem Duygu Günay, Buket Ayyıldız, Genç erkeklerde;  Onur Pusa, Devrim Çelik, Yunus Yıldız, Büyük Bayanlarda;  Büşra Gelmez, Halime Karakoyun, Ayşenur  Karakoç, Yıldız Erkeklerde; Yasin Özer, Harun Yalçın, Yiğit Uzunalp, Yıldız Kızlarda;  Gülser  Yordum, Gökçe Coşkun, Yaprak Yakut  ilk 3 dereceye girdi.

blank

Sadık İleri Bulvarı’ndan başlayan koşuya ilçe halkının da yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Torbalı’nın yaşamın her alanında geliştiğini, büyüdüğünü belirterek şunları söyledi “İlçemizdeki ilk, orta ve  lise döneminde okullarına devam eden 40 binin  üzerinde  öğrencimiz var.  Genç nüfusumuz İzmir ortalamasının çok üzerinde. Son 3,5 yılda nüfusumuz 45-50 bin dolayında arttı.  İlçemizin farklı noktalarına 15 basketbol, 6 halı saha yaptık, Ayrancılarda Gençlik Merkezi inşaatımız devam ediyor. Belediye Kültür Merkezimizden her yıl binlerce genç kurslardan geçiyor. Torbalı çok hızlı büyüyor, gelişiyor.  Bu yarışmaya gösterilen ilgi bizi mutlu etti. Bundan sonraki hedefimiz uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktır” şeklinde konuştu.

YORUM YAP