DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Çaycılığa Yarım Asır Adadı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çaycılığa Yarım Asır Adadı

Aydın’ın Germencik ilçesinde 79 yaşındaki Adnan Kantarcı, ilerleyen yaşına rağmen 50 metrekarelik dükkanında yarım asırdır çay demliyor.

Yarım Asırdır Çay Demliyor

Cami Kebir Mahallesi’nde yaşayan Kantarcı, 1963 yılında ağabeyine hafta sonları yardım ettiği kahvecilik mesleğini 1995 yılında çalıştığı kütüphaneden emekli olduktan sonra tek başına götürmeye başladı.

İlerleyen yaşına rağmen sabah ezanından önce yola koyulup iş yerini açan Kantarcı, 50 metrekarelik dükkanın ısınması için sobayı yakıyor.

Sabah namazının ardından çayları demlemeye koyulan Kantarcı, günün ilk ışıklarıyla müşterilerini ağırlamaya başlıyor.

Mahallelinin “Baba Adnan” diye seslendiği Kantarcı, sadece iş yerine gelen müşterilerine değil çevre esnafa da çay götürüyor.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kantarcı, evde oturmaktansa bu işi yapıp insanlarla vakit geçirmeyi sevdiğini söyledi.

Kantarcı, şöyle konuştu:

“Yaşım geçti ama artık zamanımı değerlendirmek için mesleğimi sürdürüyorum. Pazar günleri de burayı açıyorum. Artık para için yapmıyorum. Bu konuda ben de müşterilerimden memnunum. Çocuklarım ‘Baba yeter artık bu işi bırak, dinlen’ diyorlar. Ben de onlara ‘Ben bu işi bıraktığım zaman hasta olur ertesi günü ölürüm’ diyorum. Bir ara bırakayım dedim. O gün işe gitmedim. Kendimi kötü hissettim. Güç kuvvetim olduğu kadar bu mesleğimi sürdürmek istiyorum.”(AA)

İzmir Haberleri

YORUM YAP