DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Adnan Yaşar Görmez Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adnan Yaşar Görmez Kimdir?

1964 Adıyaman doğumlu olan Adnan Yaşar Görmez, Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunudur. 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti İzmir Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

2009 Yerel Seçimleriyle Torbalı Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevini üstlendi. 2010-2013 yılları arasında AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı görevini yaptı.30 mart 2014 yerel seçimlerinde İzmir Torbalı ilçesi AK Parti Belediye Başkanı olarak seçildi. Sanayici olan Adnan Yaşar Görmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Başkan Adnan Yaşar Görmez’den Mesaj;

2016 yılının bu ilk aylarında Torbalı için bir milada tanıklık ediyoruz.
Tarihi, 1856 yılında işlemeye başlayan İzmir-Aydın demiryolu hattı ile değişen Torbalı, yeni yüzyıla yeni bir ulaşım hamlesiyle girdi. 
Halkımızın uzun süreden beri yolunu gözlediği hızlı tren artık Torbalı’da.
Torbalı, ulaşım konusundaki avantaj ve zenginliklerine bir alternatif daha eklemenin haklı gururunu yaşıyor. 
Kentimizin İzmir ile arasındaki mesafe, hızlı trenin getirdiği ulaşım kolaylığı ile daha da kısalmış oldu. Aliağa ile Torbalı’nın İZBAN ile birbirine bağlanması ilçemizin kent merkezine entegre olma hususunda atılmış dev bir adımdır.
Torbalı ,İzmir ile arasındaki mesafe sorununu hızlı tren ile aşmış bulunuyor.

İZBAN hattı sayesinde vatandaşlarımız İzmir’e konfor içinde ,hızlı ve ucuz seyahat etmenin keyfini sürüyorlar. Ulaşım alanında yaşanan büyük değişimlerin zamanla bir kentin sosyo-ekonomik zenginliklerine aksetmesi kaçınılmazdır.

Bu doğrultuda İZBAN’ın Torbalı’ya getireceği artı değeri yakinen müşahede ediyoruz. Hızlı trenin Torbalı’nın marka kent olma hedefine sağladığı desteği görüyoruz.
Bundan sonraki süreçte Torbalı; sosyal, ekonomik ve kültürel manada daha canlı ve zengin bir ilçe olacaktır. 
İZBAN hattının bu ilçeye getireceği artıların zaman içinde çok daha net kavranabileceği aşikardır.

Bu büyük işi başararak Torbalı’yı yeni bir çağa taşıyan başta Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı’mız Sayın Binali YILDIRIM’a, Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Aziz KOCAOĞLU’na ve emeği geçen herkese müteşekkiriz. İlçem ve hemşerilerim adına emeği geçen herkese derin teşekkürlerimi sunuyorum. Torbalı için önümüze koyduğumuz diğer hedeflere de kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Ulaşım alanında çağı yakalayan Torbalı, inşaatı tamamlanmak üzere olan 250 Yataklı Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle sağlık alanında da modern çağı yakalayacak.

Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi tamamlandığında ilçemizdeki sosyal hayat da vites büyütecek. Torbalı ,tam bir çekim merkezi olacak. Bu projeye her türlü desteği veren Orman ve Su İşleri Bakanı’mız Sayın Veysel EROĞLU’na da müteşekkiriz. 2014’ün Nisan ayında başladığımız Torbalı’ya hizmet yürüyüşümüz devam ediyor.
Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda,sosyal politikalarda sağlanan onlarca projeden sonra büyük bir hayalimiz daha var.
O da Rektörlüğü Torbalı’da olmak üzere Menderes Havzası’na hitap edecek bir devlet üniversitesi hayali…

Torbalı’yı bütün boyutlarıyla İzmir’e entegre eden İZBAN bizi bu hayale daha çok yakınlaştırdı.
Biz hayallerimizin izleyerek onları gerçeğe çevirmeye azmini bırakmayacağız. 
Yürüdüğümüz bu zorlu yolda arkamızda sizin de desteğinizi hissetmek bizlere ayrı bir şevk ve heyecan veriyor.
Torbalı; artık hedefleri olan, büyümeye, gelişmeye odaklanmış, yol haritasını çizmiş, sağlıkta, eğitimde, tarımda, çevrede, sanayide, turizmde, kentleşmede birçok projeye başlamış, sinerjisi yüksek bir ilçedir.

Kamu kurumlarımız, özel sektör ve Belediyemiz koordinasyon içinde çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla sık sık Ankara’ya gidiyor, ilgili Bakanlıkların ilçemize dair yatırımlarını izliyor, projelerimize destek sağlıyoruz.
Amacımız Beleyenin kaynaklarıyla, imkânlarıyla, bütçesiyle çözülemeyen sorunları merkezi hükümetin katkılarıyla çözmektir.

Bizim için asıl olan Torbalı’ya hizmetin gelmesidir. Hizmetin hangi kurumun imzası ya da bütçesiyle gerçekleştiğinin önemi yoktur. Hepsi kamu kaynağıdır.

Sizin alın terinizdir. Emeğinizdir, verginizdir.
Yeter ki hizmet gelsin.
Yeter ki vatandaşlarımız geleceğe daha 
güvenle baksınlar.

Selam ve saygılarımla…

YORUM YAP