DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Adalet Bakanı Gül İzmir’de

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adalet Bakanı Gül İzmir’de

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cumhuriyeti ve demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyenlerin hiçbir zaman başarılı olamadığını ancak denemekten de vazgeçmediklerini belirterek “15 Temmuz’da da görüldüğü gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde de cumhur, cumhuriyete sahip çıkmıştır.” dedi.

Adalet Bakanı Gül İzmir’de

Adliye teşkilatının bazı çalışmalarını yerinde görmek üzere İzmir’e gelen Bakan Gül, Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Çelenk koyma törenine İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgenaral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, milletvekilleri, gaziler ve vatandaşlar da katıldı.

Gül, törenin ardından İzmir Valiliğini ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Gül’e AK Parti İzmir Milletvekilleri ile İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru eşlik etti.

– “Cumhur, cumhuriyetine sahip çıktı”

Bakan Gül, ziyarette yaptığı açıklamada, yarının Cumhuriyet Bayramı olduğuna değinerek İzmir’in Milli Mücadelenin sembol şehri olduğunu ve destansı mücadelesiyle Türk tarihine adını şerefle yazdırdığını kaydetti.

Tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını dile getiren Gül, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Bu milli mücadelede yurdu bize emanet eden ecdadı rahmetle anıyorum. 94. yılında nice yılllara, daha güçlü bir cumhuriyet ve daha güçlü bir demokrasiyle yoluna devam edecektir. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün şehitlerimizi minnetle yad ediyorum. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ortadan kaldırmak isteyenler hiçbir zaman başarılı olamamışlardır. Bunu çok denemişlerdir. 15 Temmuz’da da görüldüğü gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde de cumhur cumhuriyete sahip çıkmıştır. Cumhuriyet cumhursuz değildir. Halk, cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkacaktır.”

Bakan Gül, daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.(AA)

İzmir Haberleri

YORUM YAP