DOLAR 32,8957 % 0.21
EURO 35,3286 % 0.51
STERLIN 41,6706 % 0.19
FRANG 36,8582 % 0.38
ALTIN 2.464,80 % 0,58
BITCOIN 62.105,28 -3.61

Yoğun ilgi gören Alaçatı Ulusal Fotoğraf Maratonu tamamlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yoğun ilgi gören Alaçatı Ulusal Fotoğraf Maratonu tamamlandı

Alaçatı Turizm Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Alaçatı Ulusal Fotoğraf Maratonu’na 147 fotoğrafçı, 759 fotoğraf ile katıldı. Fotoğraf Maratonu, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Yoğun ilgi gören Alaçatı Ulusal Fotoğraf Maratonu tamamlandı

Alaçatı Turizm Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) tarafından düzenlenen “Alaçatı Ulusal Fotoğrafçılar Maratonu 2024”, bir firmanın ana sponsorluğu ve Çeşme Belediyesinin desteği ile 24-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında ilçenin gözde beldesi Alaçatı’da gerçekleşti. Fotoğraf tutkunlarına Alaçatı’nın doğal güzelliklerini ve kültürel mirasını fotoğraflarla belgeleme fırsatı sunan maratona Türkiye’nin dört bir yanından fotoğraf tutkunları yoğun ilgi gösterdi.
Alaçatı Ulusal Fotoğrafçılar Maratonu 2024, Polisan Kansai Boya sponsorluğunda 24-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşti. Fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesin Alaçatı’nın büyüleyici dünyasını keşfetmeye davet edildiği yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından fotoğraf tutkunları katıldı.

Üç gün boyunca Alaçatı’nın eşsiz atmosferinde fotoğraf çeken katılımcılar, kentin fotoğraf arşivinin zenginleşmesine katkıda bulundular. Alaçatı köyünden Germiyan’a, Çeşme Marina’dan Ovacık bağlarına, sörf koylarından camilere ve hamamlara kadar çeşitli mekanlarda fotoğraf çeken katılımcılar, Alaçatı’nın tarihi taş evlerini ve renkli sokaklarını ölümsüzleştirdiler.

Hem fotoğraf tutkunlarına yeni fırsatlar sunan hem de Alaçatı’nın turizm potansiyeline dikkat çeken etkinlik kapsamında birçok fotoğraf sergisi, sunum, panel ve imza günü de gerçekleşti. Konuk sanatçılar arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yazar Merih Akoğul, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Sanatçı Haluk Çobanoğlu, Yazar ve Fotoğrafçı Özcan Yurdalan, Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Tuvi, Eğitmen ve Sanatçı Dr. Nilay İşlek, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre İkizler, Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Prof. Dr. Sezai Göksu, Eğitmen ve Fotoğrafçı Hüseyin Şalış, Mimar ve Fotoğraf Sanatçısı Cüneyt Kırdar yer aldı.

Yarışmanın birincisi Serdar Kıran oldu
Katılımın ücretsiz olduğu ve her katılımcının en fazla 7 adet renkli eserle katıldığı yarışmada derece girenler ödüllendirildi. Cüneyt Kırdar, Haluk Çobanoğlu, Kerem Ünsal, Merih Akoğul, Dr. Nilay İşlek, Seda Şengök ve Tayfun Kocaman’dan oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme ile kazananların belli olduğu yarışmada birinci Serdar Kıran, ikinci Fatma Gönüllü, üçüncü Ali Aslan olurken Polisan Kansai Boya Özel Ödülü’ne ise Sibel İnceler layık görüldü.
Yarışmada birinci 50 bin TL, ikinci 30 bin TL, üçüncü 15 bin TL, Polisan Kansai Boya Özel Ödülü’nün kazananı ise 5 bin TL ile ödüllendirildi. iha

Egede İzmir Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.