Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

İncir ve 26’ncı Yerel Ürünler Festivali Gerçekleştirildi

İncir ve 26’ncı Yerel Ürünler Festivali Gerçekleştirildi
12 Kişi Okuyor
03 Eylül 2018 - 11:09

İzmir’in Beydağ ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü kapsamında, Beydağ Belediyesi tarafından İncir ve 26’ncı Yerel Ürünler Festivali gerçekleştirildi.

İncir ve 26’ncı Yerel Ürünler Festivali Gerçekleştirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Aydın Büyükşehir Kadın Mehteran Takımı eşliğinde belediye binası önünde başlayan kortej, Kurtuluş Parkı’nda sona erdi.

Festivale Beydağ Kaymakam Vekili Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ve vatandaşlar katıldı.

Beydağ ilçesinin İzmir’e uzak olmasına rağmen, yetiştirdiği birçok ürünün marka değeri taşıdığını belirten Şentürk, “Beydağımız Evliya Çelebi’nin deyimiyle dağlarından yağ, bağlarından bal akan, aynı zamanda kestane, ceviz ve incirle ünlü olmasının yanında barajıyla, şelalesi ve eşsiz doğasıyla insanlarımıza cennetten bir köşe sunmaktadır. Her yıl gerçekleşen ve geleneksel hale getirdiğimiz festivalle incirimizin tanıtımına katkı koymaya devam ediyoruz.” dedi.

İncir festivali kapsamında düzenlenen ve 30 üreticinin katıldığı en iyi incir yarışmasında dereceye giren üreticilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. (AA)

Egede İzmir Haber

Aziz Kocaoğlu’nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

Aziz Kocaoğlu'nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

  • Doğru Karar / Olmamalı --> 6
  • Yanlı Karar / Aday Olmalı --> 1
Gönder
Sonuçlar