Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması

Denizli nin Çameli ilçesinde bu yıl altıncısı düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması ikinci gün uçuşlarıyla devam ediyor.

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması
11 Kişi Okuyor
07 Eylül 2018 - 13:54

Denizli’nin Çameli ilçesinde bu yıl altıncısı düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Hazırlık Yarışması ikinci gün uçuşlarıyla devam ediyor.
İlçede 2 bin 140 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı’na çıkan 23 ülkeden 123 sporcu sırasıyla uçuşlarını gerçekleştiriyor.

Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği yarışmada gökyüzünde renkli görüntüler oluşuyor.

İran’dan gelen sporcu Fateme Eftekhari, Çameli’de ilk kez uçuş gerçekleştireceği için heyecanlı olduğunu söyledi.

Eftekhari daha önceden dünya kupası kazandığını, bu yarışmada da elinden geleni yapacağını belirterek, şöyle konuştu:
“İlk gün deneme atlayışları yaptık. İnanılmazdı. Uçuş için harika bir yer burası. Daha önce de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde uçuş gerçekleştirdim. Burada kupayı kaldırmak istiyorum. Yüksek kalitede bir organizasyon düzenlemişler. Ben burayı çok sevdim. Coğrafyanız ve havanız çok güzel. Buraya geldiğimiz zaman çok mutlu hissediyoruz.” dedi.
Rusya’dan gelen Alexander Anatoly ise yarışların ilk gününde çok güzel atlayışlar gerçekleştirdiklerini anlatarak,” Çok güzel yarışlar çıkacağına inanıyorum. Buradan atlayış yapmak harika.” ifadelerini kullandı.
İstanbul’dan gelen Hüseyin Tanrıverdi ise ilçede dördüncü kez uçuş gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Beğendiğimiz bir bölge. Burada hem kalkış hem de olanaklar çok güzel.” yorumunu yaptı.

Yarışlar, 7 Eylül Cuma günü sona erecek.

Aziz Kocaoğlu’nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

Aziz Kocaoğlu'nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

  • Doğru Karar / Olmamalı --> 6
  • Yanlı Karar / Aday Olmalı --> 1
Gönder
Sonuçlar