REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Çöp Tesisine Uzlaşı Arazisi Aranıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöp Tesisine Uzlaşı Arazisi Aranıyor
Reklam Ver 05444331555
14 Şubat 2020 - 12:10

Büyükşehir’in yapmayı planladığı katı atık bertaraf tesisi için Bakan Bekir Pakdemirli, uygun yer bulunmasını istedi.

Çöp Tesisine Uzlaşı Arazisi Aranıyor

Pakdemirli, “Ortak noktada uzlaşılacak yer aranıyor. Bu tesis önemli bir ihtiyaçtır” dedi.

Çöp tesisine uzlaşı arazisi aranıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmayı planladığı katı atık bertaraf tesisi ile ilgili tartışmalı süreç devam ediyor.

Büyükşehir’in Menderes İlçesi’ne bağlı Çakaltepe-Gölova Mevkii’nde Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsis edilen 3 milyon metrekare alanın bir kısmında projeyi hayata geçirmeyi planladı.

Büyükşehir Meclisi’nin Ocak ayı oturumunda tesisin yapımı için karar alındı. İhale tarihi belirlenen tesis için bölge halkı büyük tepki gösterdi.

‘HASSAS DAVRANACAĞIZ’
Menderes’te yapılması düşünülen tesise halkın tepki gösterdiğini belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bu konuda hassas davranacağız. Projeye karşı çıkanlar ile destekleyenlerin bir noktada uzlaşması gerekiyor.

İzmir’in bu konuda bir ihtiyacı var. Teknolojik imkanların kullanıldığı bir katı atık bertaraf tesisi kurulmalıdır. Artık vahşi depolama sistemi günümüzün şartlarında mümkün değildir.

Ben, konuyla ilgilenen bakan olarak ortak bir alanın belirlenmesini istedik. Mutabakat sağlanmalı ve herkesin uygun göreceği yeni bir yerin çalışılmasını talep ettim. Söz konusu alanda tepki varsa ve oraya olması istenmiyorsa ya o bölgede ya da daha farklı yerde çözüm üretilmelidir” dedi.

Bakan Pakdemirli, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre Buca, Karabağlar, Gaziemir, Menderes ve Balçova ilçelerinin çöplerinin taşınılmasının düşünüldüğü katı atık bertaraf tesisinin durumunu yakından takip ettiğini söyledi.

Pakdemirli, “Daha önce de açıkladığım gibi ön tahsis izni vermemiz kesin izin anlamına gelmiyor. Bu, alanda tesisin faaliyete geçeceğine işaret değildir. ÇED süreci başlamadı. Halkın ve bölgede yaşayanların istekleri, talepleri bizim için son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]