Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti! Büyükşehir’de Zeybekçi Torbalı’da Görmez! Ve Muhtemel Diğer İsimler!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Parti! Büyükşehir’de Zeybekçi Torbalı’da Görmez! Ve Muhtemel Diğer İsimler!
403 views
22 Kasım 2018 - 12:05

AK Parti’nin en çok önemsediği şehirlerin başında gelen ve yıllardır CHP’nin kalesi olarak görülen İzmir’de kesinleşen bilgileri Ege’de İzmir Medya Grubu farkıyla değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

AK Parti! Büyükşehir’de Zeybekçi Torbalı’da Görmez! Ve Muhtemel Diğer İsimler!

Öncelikle belirtmek gerekirse AK Parti’nin bu seçimdeki hedefi CHP’nin elindeki belediyeleri almak olacak. Bu kapsamda en önemli konu ise AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi için hangi adayla yola çıkılacağı. Mevcut Belediyelerde de kaybetmeden korumanın en ince hesapları aylardır yapılıyor.

İl Başkanı Aydın Şengül geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili verdiği bir beyanetta “Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için belli isimler var. Şu anda bu kişilerden hangisi ile daha iyi yol alırız diye bakıyoruz. 3-4 isim var. Aday göstereceğimiz kişinin belli bir kariyeri olmalı. İş dünyasında başarılı olmuş, kendini ispat etmiş, yöneticilik kabiliyetine sahip olan, İzmir’i kendisine teslim edebilecek biri olmalı. Bilgisine, birikimine, geçmişine bakıyoruz. Birçok kriter üzerinden adaylarımızı değerlendiriyoruz” demişti.

Ayrıca AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül, geçen ay başlayan ve yaklaşık 15 gün süren geniş katılımlı bir anket yaptırdı. Şengül anketlerin yanı sıra ilçe ilçe gezerek parti teşkilatlarına, “Kimi aday görmek istiyorsunuz?” diye de sordu. Toplanan tüm veriler bir yerde toplandı, hatta genel merkezle paylaşıldı. Bu bilgiler ışığında ise Büyükşehir ve İlçe adayları neredeyse netleşti.

Yapılan çalışmanın ardından ise A Haber’de yer alan ve geçtiğimiz gün yayınlanan özel habere göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının, E. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin olacağı belirtildi.

Büyükşehir’de durum böyle iken İzmir’in ilçelerinde ise yeri en garanti olan isim Torbalı’nın mevcut Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez olarak ortaya çıktı. Torbalı’da, İl Başkanlığı ve Genel Merkez tarafından yaptırılan tüm anketlerde ve yüz yüze yapılan görüşmelerde, Görmez’in, olması muhtemel ve başvuru yapan diğer tüm isimlere açık ara fark attığı görüldü. Yani Adnan Yaşar Görmez Torbalı’ya hayırlı olsun.

AK Partili Belediyelerde şansı yüksek olan diğer ilçelerde ise öne çıkan isimler şu şekilde; AK Parti Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’le yola devam edileceği tahmin ediliyor. Selçuk’ta ise bir değişimin olması söz konusu olabilir.

Urla’da ise sevilen isim Dr. Adıgüzel Demirel’in aday adaylığı sonrası yapılan hesapların şaştığı ve adaylık konusunda ibrenin bu isme kaydığı konuşuluyoır

Cumartesi günü Erdoğan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı başta olmak üzere yukarıdaki isimlerin bazılarını açıklamasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Ege’de İzmir Haber

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0544 433 1 555 WhatsApp : 0555 898 15 58