REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Torbalı Seçiminden Sonra Transferler Bitmiyor… O İsim de AK Parti’ye Geçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı Seçiminden Sonra Transferler Bitmiyor… O İsim de AK Parti’ye Geçti
Reklam Ver 05444331555
01 Mayıs 2021 - 15:27

İsmail Uygur’un vefatından sonra geçtiğimiz hafta Torbalı Belediye Meclisi’nde yapılan Torbalı seçiminden hemen önce CHP’nin adayına oy atacağını açıklayan ve seçimlerden sonra yaşanan tartışmalar üzerine  ‘CHP’nin adayına oy attım’ şeklinde açıklama yapan DEVA Partisi meclis üyesi aynı zamanda Torbalı İlçe Başkanı İlknur Demirtaş istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Torbalı Seçiminden Sonra Transferler Bitmiyor… O İsim de AK Parti’ye Geçti

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den seçilen İlknur Demirtaş Torbalı seçimi sonrası istifa ederek AK Parti’ye geri döndü. Demirtaş’ın rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı. Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle belirtmek istiyorum ki, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’un ani vefatı hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Başkanımızın acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Kendisine tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Bilindiği gibi, başkanımızın vefatının ardından, üyesi bulunduğum Torbalı Belediye Meclisi Belediye Başkanı’nı seçmek için toplanmış, bir seçim gerçekleştirilmiştir. Ancak, bu seçim esnasında yaşanılan hukuka ve demokrasiye aykırı uygulamalar vicdanları yaralamıştır. Siyasette güven çok önemlidir. İstikbali doğru şekillendirmek istiyorsak, karşılıklı saygıyı ve birbirimize güveni siyasetin ortak dili haline dönüştürmeliyiz. Birbirine güvenmeyen siyasetçilerin topluma vereceği bir şey yoktur, olamaz. Yaşanılan kimlikli-fotoğraf hadisesi, Torbalı Belediye Meclisi’nin kurumsal yapısına büyük zarar vermiş, meclisimizin tarihsel sorumluluğuna ve temsil ettiği değerlere yakışmamıştır.”

“Bu vahim hadisenin, Torbalı’mıza yakışmayan bu yakışıksız olayın sorumluları bellidir. Hiçbir özeleştiri yapmadan, üstelik yapılan büyük yanlışın arkasında dururcasına davranmak çok ayıptır. Siyasette duruş önemlidir. Özü sözü bir, yürekli, maskesiz ve mert siyaset yapmak hepimizin sorumluluğudur. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek bu kadar zor olmasa gerek.”

“Bu olayın başlıca sorumlusu CHP’den, ittifak ortağı İYİ Parti’den ve ne yazık ki mensubu olduğum Deva Partisi’nden yapılan yanlışa karşı bir ses yükselmemesi hayret vericidir.”

“Herkes sussa bile ben susamam. Haksızlık karşısında sesimi yükseltmek, doğruyu haykırmak durumundayım.”

“Torbalı Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen bu seçim usulsüz olmuştur, yaşananlar ilçemize yakışmamıştır. Demokrasiye, hukuka, etik değerlere büyük darbe vurulmuştur.”

“Bu yanlıştan sonra bir de Deva Partisi içerisinde tarafıma karşı oynanan oyunlar ve iftiralar karşısında yanımda durulmaması, hatta ilçe başkanı olan benden habersiz buluşmalar ve görüşmeler gerçekleştirilerek gizli toplantılarda konuşulanlar neticesinde böyle bir ortamda yerimin olamayacağını anladım.”

“Yanlışlara dur demek ve doğruyu rahatça haykırabilmek için ve tarafıma isnad edilen asılsız ve çirkin iftiralarda yalnız bırakıldığım için kurucusu olduğum, halen Torbalı İlçe Başkanı olarak görev yaptığım Deva Partisi’nden istifa ediyorum.”

“Siyasi hayatıma bundan böyle AK Parti’de devam edeceğimi, AK Parti Torbalı Belediye Meclis Üyesi olarak millete ve memlekete hizmet yolunda canla başla çalışacağımı kamuoyuna bildirmek istiyorum.”

“Torbalı’da usulsüz bir şekilde gerçekleşen, demokrasinin katledildiği seçimin de yenileneceğine yürekten inanıyor, Belediye Meclis Üyelerimizin hür iradelerinin ortaya konulduğu bir seçim neticesinde Sayın Özgür Erman Çağlar’ı Belediye Başkanı olarak göreceğimizi herkese ifade ediyorum.”

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]