REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Bakan Pakdemirli Kınık’a müjde verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan Pakdemirli Kınık’a müjde verdi
Reklam Ver 05444331555
19 Haziran 2020 - 16:23

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarıma Dayalı Organize İhtisas Bölgesi’ni Kınık’ta Bitkisel Tarım İhtisas Bölgesi olarak kurulacağını söyledi. Pakdemirli, yatırımcılardan bilgi aldı.

Bakan Pakdemirli Kınık’ta Bitkisel Tarım İhtisas Bölgesi kurulacağını söyledi

İzmir’e gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz gün Kınık’ı ziyaret etti. Kınık Belediye Başkanlık makamında Kınık Belediyesi Şeref defterini imzalayan Pakdemirli, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’den devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Başkan Sadık Doğruer’in Kınık için bakanlıktan taleplerini içeren dosyayı teslim alan Pakdemirli, Tarıma Dayalı Organize İhtisas Bölgesi (TDIOSB) değerlendirme toplantısına katıldı.

DESTEK SAĞLANACAK

Bakan Pakdemirli, “Daha önce söz verdiğim ve 22 Şubat tarihinde Kınık ziyareti sırasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı Tarıma Dayalı Organize İhtisas Bölgesi’ni Kınık’ta Bitkisel Tarım İhtisas Bölgesi olarak kuracağız. Burada Tıbbı Aromatik Bitkiler, Tohum ve yem bitkilerin işlenip paketlenip katma değere dönüşeceği tesisler kurup hem üreticilerimize destek olacağız. Hem kurulacak tesislerde çalışacak işçilerle, işsizliğin azalmasına katkı sağlayacağız. Kınık ve çevre ilçelerdeki çiftçilerin ürettiği ürünler Avrupa pazarlarında yer alacak ve Kınık tarım üssü olacak. Atıl durumda olan devlete ait araziler, Bakanlığımız, Milli Emlak,Genel Müdürlüğü ve Kınık Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan ortak proje ile bu arazilere yem bitkileri ekilerek hayvan üreticilerine destek sağlanacak” dedi. Toplantı esnasında İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener ile telefonla görüşen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ITO Başkanından bölgede kurulacak bitkisel üretime dayalı ihtisas OSB konusu için yatırımcılardan bilgiler aldı. (Egeli Sabah)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]