DOLAR 32,5544 % 0.12
EURO 35,0223 % 0.36
STERLIN 41,5094 % 0.41
FRANG 36,8205 % 0.08
ALTIN 2.439,59 % 0,17
BITCOIN 65.202,14 -0.764

“Tarihimize sahip çıkacağız”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Tarihimize sahip çıkacağız”

Kütahya Valisi Musa Işın, Yoncalı’da Selçuklu sultanlarından I. Alaaddin Keykubat adına, 1233 yılında yaptırılan tarihi cami ile hamamda incelemelerde bulunarak restorasyon çalışması hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’dan bilgi aldı.

“Tarihimize sahip çıkacağız”

Restorasyon çalışmalarının hızlandırılacağını belirten Işın, “Tarihimize sahip çıkacağız” dedi.
Yoncalı sakinleriyle de bir araya gelen Işın, talep ve ihtiyaçları dinledi. Yoncalı halkının elektrik sıkıntısı ve çevre temizliği gibi konularda ilettiği sorunların çözümü için Valilik, Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile iş birliği içinde çalışacaklarını kaydeden Vali Işın, “Yoncalı için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çözümleri uygulama konusunda kararlılıkla çalışacağız” dedi.

Kütahya’nın önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Yoncalı’nın dünü, bugünü ve geleceği Vali Musa Işın’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri ve otel sahiplerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; Yoncalı’nın termal su kaynaklarının tek bir merkezden idare edilmesine yönelik yapılan çalışmalar, Yoncalı halkının ve esnafının talepleri ile ihtiyaçlar değerlendirildi.
Yoncalı’nın termal su kaynaklarının tek bir merkezden idare edilmesinin kaynakların daha verimli ve tasarruflu kullanılmasına imkân sağlayacağını belirten Vali Işın, Yoncalı’nın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için ilgili kurumlar ve STK’larla iş birliği içinde çalışacaklarını kaydetti. İha

Ege’de İzmir Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.