Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Tarafını Seçen Kılıç Çekiyor

Tarafını Seçen Kılıç Çekiyor
13 Kişi Okuyor
06 Aralık 2018 - 13:18

Partide İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ilçelerde de adayların belirlenmemesi ve çok sayıda aday adayı oluşu parti içinde hizipleşme ve ayrımcılığı had safhaya çıkardı.

Tarafını Seçen Kılıç Çekiyor

Parti kulislerinde konuşulan asıl bomba iddia ise Tuncay Özkan’ın başını çektiği ekip savaşı.

Bülent Tezcan, Muharrem Erkek ve İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın yer aldığı iki gruba bir de Muharrem İnce grubu eklenince, seçimlerde başkan ve meclis üyesi adaylıkları için Genel Merkez ile birlikte parti içinde 4 ayrı grup savaşıyor.

İZMİR SAVAŞI BÜYÜK

İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın seçim bölgesi İzmir’de siyaseti dizayn etme çabaları kentin diğer vekilleri arasında soğuk rüzgarlar estirirken, hemen hemen 10 ilçede Özkan’ın kendisine yakın isimlere adaylık başvurusu yaptırdığı, bu isimleri ön plana çıkarmak için elinden geleni yaptığı ve bu nedenle örgüt içinde büyük rahatsızlık olduğu iddia ediliyor.

Hatta İl Başkanı Deniz Yücel’in de bu hizipçilikten büyük rahatsızlık duyduğu ileri sürülüyor.

Tuncay Özkan’ın da ayrıca İzmir Büyükşehir için uğraş verdiği ve bu konu da da büyük kulisler yaptığı da gündemde yerini ilk sıralarda koruyor.

CHP Genel Başkan Yardımcılarının da, Özkan’ın kendisine yakın olan isimleri aday yapmak için çaba sarfetmesinden büyük rahatsızlık duydukları ve Özkan’ın, paralel genel merkez gibi davrandığını söyledikleri öğrenildi.

TEZCAN’CILAR ATAKTA

Parti içindeki diğer cepheyi ise eski Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek ile İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın başını çektiği grup oluşturuyor.

Bu grubun özellikle, başta Ege Bölgesi olmak üzere Ankara ve İstanbul’da da aday kapmak için mücadele içinde olduğu kulislere yansıdı.

İNCE’CİLER DE YARIŞIYOR

CHP içindeki ekip savaşlarında diğer başı çeken grup ise Muharrem İnceciler. 24 Haziran seçimleri sonrası aldığı hezimetin ardından bir iki gün sessiz kalan ve daha sonrasında süreci iyi yüretemediği için parti içinde kredisini tükettiği ileri sürülen İnce ve ekibinin de başta üç büyük kent olmak üzere bir çok kente adaylarını yarışa sokmak için büyük savaş verdiği konuşuluyor.

İZMİR ADAYI YENİ YILA KALDI

Partide bugün düzenlenecek PM toplantısı sonrası 300’e yakın il ve ilçe belediye başkan adayının isimlerinin açıklanacağı öğrenilirken, İzmir’de CHP’de olmayan 8 ilçe ile birlikte 11 ilçenin 20 Aralık’ta yapılacak PM toplantısı sonrası açıklanacağı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde 2019 Ocak ayında yapılacak olan ilk PM sonrası açıklanacağı öğrenildi. (Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

Aziz Kocaoğlu’nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

Aziz Kocaoğlu'nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

  • Doğru Karar / Olmamalı --> 8
  • Yanlı Karar / Aday Olmalı --> 1
Gönder
Sonuçlar