REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, KarşıyakaBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sokağa çıkma yasağının ardından İzmir bomboş kaldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sokağa çıkma yasağının ardından İzmir bomboş kaldı
Reklam Ver 05444331555
11 Nisan 2020 - 19:19

Sokağa çıkma yasağının ardından İzmir bomboş kaldı

Korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından İzmir’de cadde, sokak ve meydanlar bomboş kaldı.

Korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından İzmir’de cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 30 büyükşehir ve İzmir’de 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilan edilmesi öncesi kentte yaşanan keşmekeş gün içerisinde yerini sessizliğe bıraktı.

İzmirli vatandaşların yasağa uydukları gözlenirken, kentin en kalabalık caddeleri ve en işlek noktaları olan yerleri boş kaldı. Özellikle hafta sonları İzmirliler’in uğrak noktaları olan Konak Meydanı, Kordon, Gündoğdu Meydanı gibi alanlarda özel izinli görevlilerin dışında kimsenin olmayışı göze çarparken, trafiğin en yoğun olduğu yerlerden olan Liman Caddesi’ndeki boşluk da dikkat çekti.

Drone ile görüntülendi

İzmir’de yasağın ardından boş kalan cadde ve sokaklar da drone kamerası ile görüntülendi. Görüntülerde İzmir’de nüfus yoğunluğunun yüksek seviyede olduğu mahalle ve caddelerdeki boşluk göze çarptı.

Polis kontrol noktaları kurdu

Öte yandan polis ekipleri yasağın ilk gününde kentin bir çok noktasında uygulama noktaları oluşturdu. Yoldan geçen araçları durdurarak çalışma belgesi soran polisler, yalnızca belgesi olan özel izinli ve yasaktan muaf olan araçların geçişine izin verdi. Belgesi bulunmayan ve sokağa çıkma yasağına riayet etmeyen vatandaşlara da 3 bin 150 lira idari para cezası kesildi.

Konak Meydanı güvercinlere kaldı

İzmir’in en kalabalık yerlerinden olan Konak Meydanı da yine boş kalan alanlardan oldu. Tek bir kişinin bile bulunmadığı meydan yalnızca güvercinlere kaldı. Meydanda vatandaşlar tarafından beslenen güvercinler de bu sebeple aç kalınca İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlisi imdada koştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlisi aç kalan güvercinleri elleriyle besledi.

Aliağa’da fırınlar ekmek dağıtımı yaptı

İzmir’in Aliağa ilçesinde de fırınlar araçlarla mahallelerde ekmek satışı yaptı. Özellikle yasağın ilan edilmesinden kısa bir zaman önce Türkiye’nin bir çok yerinde ekmek alabilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bu kez ekmeklerini mahallelerine gelen araçlardan temin etti. İHA (Enes Aktürk)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]