Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

İzmir’de Metro ve Tramvayda Sefer Sıklığı Yaşanıyor!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de Metro ve Tramvayda Sefer Sıklığı Yaşanıyor!
11 Kişi Okuyor
27 Ağustos 2018 - 16:34

İzmir’de okulların açılmasıyla devreye alınacak güz dönemi planıyla birlikte, İzmir Metrosu’nda sefer sıklığı yoğun saatlerde 3.5 dakikaya kadar inecek. Tramvay Konak’ta 6 dakika, Karşıyaka’da ise 7.5 dakika sıklıkla sefer yapacak.

İzmir’de Metro ve Tramvayda Sefer Sıklığı Yaşanıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, günlük yolcu sayısı 350 binlere ulaşan İzmir Metrosu’nda halen 5 dakika olan sefer sıklığını, güz dönemi sefer planında yoğun saatlerde 3.5 dakika olarak düzenleyecek. Bu işletim sıklığı, İzmir’de bir toplu ulaşım sisteminde ilk kez uygulanacak. İzmir Metrosu’nun kent içi ulaşımı daha da hızlandıran ve konforu artıran yeni sefer planlamasıyla birlikte yolculuk talebinin de artması bekleniyor.

HEDEF ÖZEL ARAÇ GİRİŞİNİ AZALTMAK

Karşıyaka Tramvayı’nda halen 10 dakika olan sefer sıklığı, güz dönemi sefer planı ile 7.5 dakika olarak düzenlenecek. Fahrettin Altay’dan başlayıp kent merkezini kat ederek Halkapınar’a kadar erişim sağlayan Konak Tramvayı’nda da okulların açılmasıyla birlikte yeni işletim planı çerçevesinde hizmet verilmeye başlanacak. Büyükşehir Belediyesi, bu güzergahta 7.5 dakika olan sefer sıklıklarını 6 dakikaya indirecek.

Yeni düzenleme sonrası daha sık geçen tramvaylarla, hızlı ve konforlu kent içi ulaşım imkanı artacak. Metro ve tramvayda sefer sıklıklarının artırılmasıyla, kent merkezine araçla girme talebinin de azaltılması hedefleniyor. (Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.