Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Reklam Kavgası Büyüyor

Reklam Kavgası Büyüyor
5 Kişi Okuyor
21 Ekim 2018 - 14:06

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte çeşitli binaların duvarlarına asılan reklam uygulamalarını sökmeye başlaması tartışma çıkarmış, milyonlarca lira vergi ödediklerini söyleyenler tepki göstermişti. Belediye, uygulamanın kurallara uygun olduğunu açıkladı…

Reklam Kavgası Büyüyor

İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin kentte bazı binaların duvarlarına asılan reklamuygulamalarını sökmeye başlamasıyla oluşan tartışma büyüyor.

ÇALIŞANLAR İŞSİZ KALDI

İzmir Duvar Reklamcıları Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi’ni ve Genel Sekreter Buğra Gökçe’yi suçlayan açıklamalarına Büyükşehir’den yanıt geldi. Büyükşehir, uygulamanın keyfi değil kurallara uygun olarak gerçekleştirildiği vurgulandı. İzmir Duvar Reklamcıları Derneği Başkanı Fuat Erge Bulca, belediyeye her yıl milyonlarca lira vergi ödediklerini belirterek, “İzmir’de reklamveren firmalar tarafından harcanan duvar reklamları bütçesini, duvar reklamları haricindeki kaçak direk, billboardlara yönlendirme operasyonu yapılıyor. Bu haksızlık. Bu durum İzmir’e ve CHP belediyesine yakışmıyor” dedi.

“VERGİ ÖDEMEK YETMEZ”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’yi eleştiren Bulca, “Duvar reklamcılığı sektöründe yüzlerce insan işsiz kaldı. Aynı dönemde kaçak direk reklamları ve billboardlar koyan firmaların, on milyonlarca lira kar etmeleri ve kimsenin bu firmalara karışmaması gözleri Gökçe’ye çeviriyor” şeklinde konuştu.

Dün Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Kentimizde duvar reklamları dahil tüm ilan, reklam ve tanıtım uygulamaları, İlan ve Reklam Yönetmeliği kapsamında, belediyeler tarafından izinlendirilerek gerçekleştirilmek zorundadır.
Ancak bazı firmalar, belediyeden izin almaksızın, kendilerince uygun buldukları her yüzeye duvar reklamları uygulamaktadır. Bunlara karşı, ‘keyfi’ değil, kurallara dayalı uygulama yapılmaktadır. Reklam vergisinin alınması, uygulamanın izinli olduğu anlamına gelmemektedir” denildi.(Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

Aziz Kocaoğlu’nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

Aziz Kocaoğlu'nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

  • Doğru Karar / Olmamalı --> 7
  • Yanlı Karar / Aday Olmalı --> 1
Gönder
Sonuçlar