REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Artık Balıkları Oltalar Değil Objektifler Yakalayacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Artık Balıkları Oltalar Değil Objektifler Yakalayacak
Reklam Ver 05444331555
30 Kasım 2019 - 15:55

‘Haftada iki gün balık yaşam boyu sağlık’ sloganıyla Türk insanının 8 kilogram olan yıllık balık tüketimini 15 kg’a çıkarmayı hedefleyen Türk su ürünleri sektörü, ihracatın yıldızı konumundaki alabalık, levrek ve çipuranın popülerliğini arttırmak için fotoğraf yarışması düzenliyor.

Artık Balıkları Oltalar Değil Objektifler Yakalayacak

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri (ESÜHMİB) Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Türk balıkçılığının tanıtılmasına ve gelişmesine katkı sağlamak, balıkçılığın yaygınlaşmasını ve balık üretimi ve tüketimi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Bu amaçla, 2020 yılında ilkini gerçekleştirecekleri Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ESÜHMİB) Fotoğraf Yarışmasını önümüzdeki yıllarda gelenekselleştirmek istediklerini söyleyen Kızıltan, “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balıkçılık önemli bir geçim kaynağı” dedi. Kızıltan, “Türkiye’den ihraç edilen her dört balıktan üçünü Egeli balıkçılar ihraç ediyor. Balık ihracatımız yıllık 1 milyar dolar seviyesine ulaştı. ESÜHMİB olarak, Türk balıkçılığının tanıtılmasına ve gelişmesine katkı sağlamak, balıkçılığın yaygınlaşmasını ve balık üretimi ve tüketimi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Yarışmamız ihracatta öne çıkan alabalık, levrek ve çipura çeşitlerini kapsayacak. Bu balıklarımızın yetiştirilmesinden tüketicinin sofrasına ulaşıncaya kadar ki tüm süreçler yarışma kapmasında olacak” dedi.

Türkiye’de kişi başı balık tüketiminin 8 kilogram civarında olduğuna vurgu yapan Kızıltan, “Su Ürünleri Tanıtım Grubunun faaliyette olduğu dönemde, kişi başı balık tüketimini 15 kg’a çıkarmak için okullarda balık ekmek şenlikleri düzenledik. İnsanda büyüme ve gelişimi destekleyen, kemiklerin dayanıklı olmasını sağlayan, merkezi sinir sisteminin gelişmesine yardımcı olan, zihinsel sağlığa olumlu etki eden, öğrenim başarısını, beyin gelişimini destekleyen, kan ve dolaşım sağlığının korunmasında etkili olan, kalp krizi ve felç riskini azaltan, kanseri önleyici etkisi bulunan, dikkat eksikliğini azaltan, kilonun sağlıklı düzeyde tutulmasına yardımcı olan balığın daha fazla tüketilmesi ve kişi başı balık tüketiminin 15 kg’a çıkması için tanıtım çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]