REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Öğrencisine Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Öğretmen Yargılanıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencisine Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Öğretmen Yargılanıyor
Reklam Ver 05444331555
03 Aralık 2019 - 16:04

İzmir’de öğrencisinin kafasına kitap atarak yaraladığı iddia iddia edilen sınıf öğretmeninin, başka bir öğrencisine hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.

Öğrencisine Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Öğretmen Yargılanıyor

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in Karabağlar ilçesinde bir öğrencisinin kafasına kitap fırlatarak yaraladığı iddia edilen ilkokul sınıf öğretmeni G.B.’nin, daha önce başka bir öğrencisine hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında açılan dava görülmeye başlandı.

İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya taraf avukatları, mağdur öğrenci T.Ş.’nin annesi, Milli Eğitim Bakanlığı İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü avukatı katılırken, sanık G.B. ise duruşmaya gelmedi.

T.Ş.’nin annesi sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, “Oğlumla okulda geçirdiği zaman hakkında konuştuğumuz sırada bana sanığın ‘geberesice, bir gidemedin okuldan, sıraya kapan, başını kaldırma’ şeklinde sözlerle kendisini aşağıladığını anlattı. Mağdurun tedavi süreci devam etmektedir. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği nedeniyle ilaç kullanmaktadır” dedi.

Tanık N.A. ise oğlu ile mağdur T.Ş.’nin aynı sınıfta olduğunu ifade ederek, “Oğlum bana aynı sınıfta öğrenci olan T.Ş.’ye öğretmenin hakaret ettiğini, sınıfta sakız çiğneyen başka bir öğrencinin ağzına vurduğunu anlatmıştı. Oğlum bana sanığın mağdura ‘it’ dediğini söyledi. Sanık onlara karşı ‘defterinizi dürerim, yalakalık yapmayın’ gibi sözler söylüyormuş” diye konuştu.

“Kafasını mont asmak için sınıfta bulunan demir eşyaya vurmuş”
Bir diğer tanık G.S. de kızı ile mağdurun aynı sınıfta olduğunu söyleyerek, sanığın mağdura “geberesice, bir defolup gidemedin sınıftan” şeklinde sözlerle hakarette bulunduğunu duyduğunu ifade etti. Tanık G.S, “Kızımın anlattığına göre sanık yakasından tutup havaya kaldırdığı mağdurun kafasını mont asmak için sınıfta bulunan demir eşyaya vurmuş. Geçtiğimiz cuma günü de sanık kitabını unutan kızımın en önde oturduğu sırasına kitabı atmış. Kitap başına isabet etmiş. Bunun üzerine sınıf değişikliği yaptım” dedi.

Hakim, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müzekkere yazılarak mağdura karşı hakaret eylemi yönünden açılmış bir idari tahkikat olup olmadığının bildirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]