Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Muğla da Kyk Tanıtım Stantları Açıldı

Yükseköğrenim öğrencilerinin barınma, burs ve kredi ihtiyaçlarını karşılayan KYK, Muğla Erkek Öğrenci Yurdu ve Milli Piyango Kız Yurdu’nun girişlerinde tanıtım stantları kurdu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muğla da Kyk Tanıtım Stantları Açıldı
6 Kişi Okuyor
07 Eylül 2018 - 13:30

Yükseköğrenim öğrencilerinin barınma, burs ve kredi ihtiyaçlarını karşılayan KYK, Muğla Erkek Öğrenci Yurdu ve Milli Piyango Kız Yurdu’nun girişlerinde tanıtım stantları kurdu. Öğrenciler ve aileleri için açılan stantlarda görev yapan personel; kurumun işlevi, yurt, kredi ve burs müracaatlarının nasıl yapılacağı, yurtlarda öğrencilere sunulan imkanlar ve eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler hakkında öğrenci ve ailelerine bilgi veriyor.

KYK Muğla İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada, “Öncelikle 2018-2019 öğretim döneminin tüm öğrencilerimiz ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Milletimizin emaneti olan gençlerimizin, sağlıklı ve güvenli ortamda barınmaları, beslenmeleri ve eğitim faaliyetlerimiz ile geleceğe hazırlanmaları için KYK Muğla ailesi olarak tüm ekibimizle yeni döneme hazırız. Yaz döneminde tüm yurtlarımızın boya, badana, bakım-onarım, çevre düzenlemesi, doğalgaz dönüşüm çalışmalarını tamamladık. İki yurdumuzun inşaatı hızla devam etmekte olup 504 kişilik Milas Yurdumuzu bu yıl hizmete açıyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde de Muğla’mızda yurt sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. Ülkemizde nitelikli gençlerin yetişmesinde büyük gayret gösteren tüm ekibimi yürekten kutlarım.” dedi.

Ardından öğrencilere ve ailelerine açılan stantlarda içecek ikramında bulunuldu. – MUĞLA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.