Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Araziyi Verdi Sıra Elektriğine Geldi!

Araziyi Verdi Sıra Elektriğine Geldi!
5 Kişi Okuyor
08 Kasım 2018 - 11:56

CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Soyer, eşinin başkanı olduğu kooperatif eliyle kurdurmaya çalıştığı mezbaha durdurulunca yeniden harekete geçti. Mezbahanın enerji ihtiyacı için trafo alımı ve elektrik işleri yapım ihalesine çıktı.

Başkan Soyer Mezbaha Durdurulunca Yeniden Harekete Geçti!

İzmir Seferihisar’da mezbaha kurma yetkisi Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen, yasayı çiğneyerek kooperatif eliyle Et Entegre Tesisi kurmak için eşi Neptün Soyer’in başkanlığını yaptığı SS Hıdırlık Tarımsal Kooperatifi’ne belediye arazisini kiralayan CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir skandala daha imza attı. Mezbahanın kurulacağı arsa üzerindeki inşaat, tabanında tarihi eser kalıntıları olduğu gerekçesiyle durdurulunca Soyer, bu kez inşaat çalışmaları sekteye uğramasın diye belediye şirketi Seferihisar Jeotermal A.Ş. aracılığıyla mezbahaya sponsor oldu. Soyer’in talimatıyla harekete geçen belediye şirketi şu an inşaatı durdurulan mezbahanın enerji ihtiyacı için trafo alımı ve elektrik işlerinin yapımı ihalesine çıktı.

İHALE OYUNUYLA…

Seferihisar’da göreve geldiğinden bu yana borçları bahane ederek içinde tatil köyü ve plajların da bulunduğu belediyeye ait milyonluk arazileri ardı ardına satan Başkan Soyer, çok konuşulacak bir icraata imza attı.
Ocak 2017’de Ulamış mahallesinde yaşayanların tepkisine rağmen Soyer, belediyeye ait 6 bin 593 metrekarelik tarla vasfındaki araziyi 10 yıl süreyle ‘Hayvan kesim, et işleme, paketleme ve depolama tesisi’ kurulması için ihaleye çıktı ve ihaleyi Soyer’in eşi Neptün Soyer’in yönetim kurulu başkanı olduğu S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kazandı.

TEPKİYLE KARŞILAŞTI

Soyer, mezbaha kurma yetkisi Büyükşehir’de olmasına rağmen Bütünşehir Yasası’nı görmezden gelip, belediye olarak da Et Entegre Tesisi yapımı için kooperatife para aktardı.
Ulamış mahallesi sakinleri ise mezbahanın kurulacağı arazinin tabanında tarihi eserler olduğunu ve mezbahayı istemediklerini belirterek karşı çıktı.
Vatandaşların İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram’a ihbarıyla harekete geçen İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu da arsa üzerinde tarihi kalıntılar olduğu gerekçesiyle geçen Ekim ayında inşaatın durdurulmasına karar verdi.

TRAFO İÇİN İHALE

Soyer durdurulan mezbaha inşaatına bu kez belediye şirketi Seferihisar Jeotermal AŞ ile destek oldu.
Soyer’in talimatıyla belediye şirketi Seferihisar Jeotermal A.Ş’de genel müdür olan CHP Seferihisar Belediye Başkan aday adayı ve CHP Meclis Üyesi Tayfun İlhan, mezbahanın enerji ihtiyacının karşılanması için ihaleye çıktı. 30 Ekim’deki ihale duyurusunda ‘Et Entegre Tesisi için ihtiyaç duyulan 250 KVA elektrik enerjisinin temini için gereken ENH, trafo ve soğuk hava deposu için ihtiyaç duyulan 250 KVA elektrik enerjisinin temini için gereken ENH ve Trafo Tesislerinin Elektrik İşleri Yapımı’ ifadeleri kullanıldı. (Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

Aziz Kocaoğlu’nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

Aziz Kocaoğlu'nun Aday Olmayacağını Açıklamasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

  • Doğru Karar / Olmamalı --> 7
  • Yanlı Karar / Aday Olmalı --> 1
Gönder
Sonuçlar