DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.896,77 0.947

Kuşadası’nda Türk mutfağına büyük ilgi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kuşadası’nda Türk mutfağına büyük ilgi

Kuşadası’nda düzenlenen özel bir etkinlikte, Türk mutfağının zengin lezzetleri dünya sahnesine taşındı. Aşçıbaşı Ünlü Şef Fahri Çörtoğlu’nun eşliğinde gerçekleşen etkinlikte, yerli ve yabancı katılımcılar Türk yemek kültürünü deneyimleme fırsatı buldu.

Kuşadası’nda Türk mutfağına büyük ilgi

Etkinliğe katılan Amerikalı misafirlerden Kathryn Wilson, dünya çapında birçok yer gezdiğini ve Türkiye’de, Kirazlı bölgesinde Türk mutfağıyla tanıştığını belirterek, “Türkiye’de Kirazlı’da özel bir yere geldik ve burada Türk mutfağının geleneksel yemeklerini, aşçı ve gelen grupla hazırladığımız yemekleri deneyimleme fırsatı bulduk” dedi. Wilson, etkinlik sonrasında yapılan tadım seanslarıyla da herkesin Türk mutfağının lezzetlerine hayran kaldığını belirtti.

Kuşadası Ticaret Odası 2. Başkanı Seydi Yıkılmaz, Türk mutfağını tanıtmanın önemine değinerek, “Yabancı misafirlerimize dünyaca ünlü ve bir o kadar da zengin Türk mutfağını tanıtmanın keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

Etkinlik, katılımcılara Türk yemek yapımı konusunda pratik yapma ve bu alanda bilgi edinme imkanı sağlarken Şef Çörtoğlu’nun rehberliğinde yapılan atölye çalışmaları sırasında katılımcılar, kendi elleriyle Türk yemekleri hazırladı. Başarılı olan katılımcılara ise sertifika verildi. İha

Egede İzmir Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.