Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konak’ta Yollar Göle Döndü!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konak’ta Yollar Göle Döndü!
151 views
08 Ocak 2019 - 12:37

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Halkapınar metro ve otobüs duraklarının her yağıştan sonra göle dönmesi vatandaşları isyan ettirdi.

Konak’ta Yollar Göle Döndü!

Suyun içinde yürüyemediklerini belirten vatandaşlar, “21. yüzyılda yaşıyoruz. Açıldığı günden beri Halkapınar metro ve otobüs durakları otobüs giriş yolu her yağmurda denize dönüyor. Yetkililer kesin çözüm üretmiyor.

Bölge İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi sınırlarında bulunuyor. Fakat iki belediye de ilgilenmiyor” sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

SÜREKLİ ISLANIYORUZ

Yoldan geçerken araç geçmesi halinde ıslanmadan geçmenin imkansız olduğunu da kaydeden çevre sakinleri, “Üstünüz başınız rezil hale geliyor. 2 yılda 50 katlı bina yapılan bir zamanda buraya yağmur suyu drenajı ve kanalı yapılabilir. Çok basit çözüm. Lakin masa başında oturup iş yapan mühendisler olduğu müddetçe çözüm olmuyor. Lütfen bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz” diye konuştular.

DİREKLER SOKAKLARDA ÇÜRÜDÜ

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bulunan Seferihisar kavşağı ve yolu üzerindeki elektrik direklerinin aylarca kaldırılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Aylar geçmesine rağmen direklerin kaldırılmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Duran direkler çürümüş ve pas tutmuş halde. Fatura gelince gecikme bedeli, okuma bedelini anında almasını biliyorlar.

Ama bu sokak ve yol aydınlatma işine geldi mi bu kadar hızlı davranılmıyor. Elektrik şirketini defalarca aramamıza rağmen gelip kaldırmadılar. Yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

2 KAT FAZLA GELEN FATURA İSYAN ETTİRDİ

İzmir’in Konak ilçesi Göztepe Mahallesi’nde bulunan bir kafe işletmecisine gelen elektrik faturasındaki artışın iki katına çıkması tepki çekti. Son 1 yılda faturanın 2 kat artış gösterdiğini aktaran işletme sahibi, “Geçen yıl aynı dönemde 1200 TL gelen elektrik faturamız şu an 2700 TL. Aynı şekilde İzmir Karşıyaka’da bulunan evime geçen yıl 240 TL gelen elektrik faturası, şimdi 870 TL civarı olarak gelmeye başladı. Faturalardaki bu yüzde yüzü geçen artışın sebebini anlamış değiliz.

Keza geçen yıla göre elektrik fiyatlarındaki artış miktarı yüzde elli civarında. Bu aradaki farkın elektrik dağıtım şirketlerine kasıtlı olarak hükümeti yıpratmak amaçlı artırıldığını düşünmekteyiz. Acil önlem alınmazsa sorunun toplumsal bir tepki yaratması muhtemel olur” diye konuştu. (YeniAsır)

Ege’de İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0544 433 1 555 WhatsApp : 0555 898 15 58