REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kızılay Melis’in Yüzünü Güldürdü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kızılay Melis’in Yüzünü Güldürdü
Reklam Ver 05444331555
01 Aralık 2019 - 11:57

İzmirli Melis Arslan, henüz 2 aylıkken yakalandığı menenjit nedeniyle bacağını kaybetti. Melis’in yardımına koşup protezini alan Türk Kızılayı Konak Şubesi, eğitim bursu verecek.

Kızılay Melis’in Yüzünü Güldürdü

İzmir’in Bornova ilçesinde Çamdibi Kordon Birlik Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Melis Arslan (12), henüz 2 yaşındayken, kanına menenjit mikrobu bulaştı. Mikrobun kaslara yerleşmesi nedeniyle Melis’in sağ bacağı kesildi. Bunun üzerine Melis’e protez takıldı.

Protez ücretinin yüzde 80’i her iki yılda bir devlet tarafından karşılanırken, Melis’in büyüme çağında olması nedeniyle protezin her yıl değiştirilmesi gerekiyor.

Bu yüzden iki yılda bir protezi cebinden karşılayan Arslan ailesi, bu durumun kendilerini zorladığını belirterek, yardım istedi. O yardım, Türk Kızılayı Konak Şubesi’nden geldi. Aileyi ziyaret eden Şube Başkanı Ömür Şanlı, Melis’in ihtiyacı olan protezi karşıladıklarını söyledi.

‘HERKESE YAKINIZ’
Protezin yanı sıra Melis’e, Türk Kızılay’ı tarafından eğitim bursu verileceği müjdesini aileye veren Şanlı, kıyafet yardımında da bulundu. Kızılay’ın sadece kan birimi olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizen Şanlı, Melis’in yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, “Melis’in haberini gördükten sonra Türk Kızılayı Konak Şubesi olarak yardımcı olmak istedik.

Kızılay olarak bir aile kadar herkese yakınız. Melis’in mutluluğu bizlere umut oldu. Protez yardımının yanı sıra eğitim bursu da vereceğiz. Kızılay olarak Melis’in yanında olacağız. Tek istediğimiz onun mutlu olması. Melis’in de artık Kızılay’da, Ömür amcası var. Aralıklarla kıyafet ve kırtasiye yardımlarımız da sürecek.

Toplumumuz bilmeli ki, Kızılay onlara bir aile kadar yakın” dedi. Kızılay’ın yardımı nedeniyle çok mutlu olduklarını söyleyen anne Serap Arslan, “Melis için yapılan haberden sonra Türk Kızılay’ı bizimle irtibat kurdu. Protez sorunu çok kısa sürede çözüldü.

Bununla beraber Melis’e burs vereceklerini de söylediler. Bizleri çok mutlu ettiler. Melis’in yüzü gülüyor. O gülünce biz daha çok mutlu oluyoruz” diye konuştu. (Sabah)

Ege’de İzmir HaberEge Haberİzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]