REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kaymakam Soley’in ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Soley’in ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı
Reklam Ver 05444331555
03 Aralık 2019 - 12:16

Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Soley’in ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Kaymakam Soley mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu bir kararla tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek için belirlenmiş olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlanacak veya bayram yapılacak bir gün değil, engellilerimizin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarının gündeme getirildiği ve bunların çözümü için yapılabileceklerin ele alınması gereken önemli bir gündür. Bunun da günün birinde engelli olma olasılığına karşı değil de bireysel farklılıklar dikkate alınarak toplumda yaşayan her bir bireyin yaşamın her alanına eşit ve özgür bir şekilde erişimini sağlamak bakış acısıyla yapılması gerekir. Engellilik yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur ve engelliliği sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul etmek ve her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermek gerekir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutlu bakan bireyler olarak toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı da güçlendirecek önemli bir insanlık görevidir.
Engelli vatandaşlarımızın; toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, eğitimden sanata ve spora kadar her türlü sosyal faaliyetlerden aktif olarak faydalanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılıp, hızla hayata geçirilen yeni düzenlemelerle engelli vatandaşlarımız her geçen gün hayatın her alanında kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma olanağına kavuşmuşlardır.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]