REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Karşıyaka sahili deniz marullarıyla doldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karşıyaka sahili deniz marullarıyla doldu
Reklam Ver 05444331555
28 Ekim 2020 - 12:30

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki sahilde, biriken deniz marulları görenleri şaşkınlığa uğrattı. Sahil boyunca deniz üzerinde yeşil renk oluşturan marullar, belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlandı.

 İzmir Karşıyaka’da Sahili Deniz Marullarıyla Doldu

Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde bulunan sahile koşu yapmak için gelen vatandaşlar, kötü kokuyla birlikte deniz kıyısında biriken yosunları gördü. Deniz marulu olarak da bilinen yosunlar, Bostanlı sahilinde adeta yeşil bir hat oluşturdu. Bazı vatandaşlar durumu şaşkınlıkla karşılarken, bazıları ise cep telefonlarıyla fotoğraf çekti. Kötü kokudan ve görüntüden rahatsız olan vatandaşlar, yosunların zararlı olabileceği ihtimaline karşı durumu belediye yetkililerine iletti. Yosunların biriktiği yere gelen belediye ekipleri hemen temizlik çalışması başlattı. Ekipler, ellerindeki kürek ve fileli kepçelerle yosunları denizden alarak, sahil kenarında bulunan kayaların üzerine taşıdı. Denizin dalgalı olması sebebiyle temizleme çalışmaları ise henüz sonuç vermedi. Çalışmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenilirken, uzmanlar deniz marullarının sağlık konusunda herhangi bir risk oluşturmadığını bildirdi.

Bostanlı sahilinden geçen Ahmet Kocagil isimli vatandaş, deniz marullarının 1 haftadan beri sahilde olduğunu ifade ederek, “Belediye ekipleri gelip gün içinde bunları temizliyor; ancak akşam tekrardan oluşuyor ya da tanımlayamadıkları başka bir şey var. Denizin dibinden gelen biriken fosiller mi var başka deniz canlılarından mı oluşuyor bilemiyorum” dedi.

Kerim Yaslan isimli vatandaş ise dün de aynı noktada temizlik çalışması olduğunu belirterek, ”Şu anda koku yok; ama yosunlar olmadığı zaman da bazen koku olabiliyor. Sanırım her sene bu zamanlarda yosunlar oluşuyor” şeklinde konuştu. (İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]