DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı istifa Ettiğini Açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı istifa Ettiğini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen belediye başkanları arasında bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa Ettiğini Açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Bursa’daki açılışı töreni sonrası gazetecilerin karşısına çıktı ve kararını açıkladı.

Altepe konuşmasında şunları söyledi;

“Son günlerdeki gelişmeler Bursa’nın değil Türkiye’nin gündemi oldu. Şu anda da görüldüğü gibi çok sevdiğimiz Bursa’ya hizmet etmek, dert ve sıkıntılarını çözmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bunu yaparken de herkese eşit davranmaya çalışıyoruz. Kim olursa olsun Bursalı hemşehrilerimiz arasında da ayrım yapmaya gayret gösteriyoruz. Kimseye menfaat ve haksız kazanç temin ettirmedik. Aynı amaçla bizler de herhangi bir dedikoduya vesile olmaması amacıyla tüm iş yerlerimi kapattım. Sadece Bursa Belediye Başkanı olarak hizmeti sürdürdüm. Herkesle el ele çalıştık. Bursa halkı karşısında güven puanımız hiç düşmedi.

PARTİ LİDERİMİZLE TERS DÜŞMEYECEĞİZ

Son günlerde özellikle bizim için çok değerli olan AK Parti’nin yönetimi tarafından başlatılan reform adı altında bir eylem başlatıldı. Bursa da bu uygulamanın içinde yer alıyor. Bizim 39 yıl süren siyaset hayatımız var. Böyle bir teşkilat terbiyesi olan, ömrünü davaya adamış biri olarak, 24 yıldır belediye görevlerinde hep hizmet konusunda adımlar attık. Bu yolda kavgadan yana hiç olmadım. Kent kültürünü de en güzel şekilde ortaya koyduk. Bugüne kadar sürdürdüğümüz kavga değil hizmet ilkesini sonuna kadar sürdüreceğiz, parti liderimiz ile ters düşmeyeceğiz.

BUGÜN İTİBARİ İLE İSTİFA EDİYORUM

Bu şartlarda Bursamıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. ”

Kaynak: http://www.haber7.com/ic-politika/haber/2454606-ak-partide-beklenen-istifa-geldi

YORUM YAP