REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

izmir Çiğli’deki işçi Kıyımı Sürüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
izmir Çiğli’deki işçi Kıyımı Sürüyor
Reklam Ver 05444331555
12 Haziran 2019 - 10:40

31 Mart seçimleri öncesi oy kaygısıyla “hiçbir işçiyi ekmeğinden etmeyeceğiz” diyen CHP’de, seçimler sonrası İzmir’de işçi kıyımı devam ediyor.

izmir Çiğli’deki işçi Kıyımı Sürüyor

Ramazan Bayramı öncesi aralarında doğum izninde olan 7 işçiyi işten çıkartan CHP’li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, işçi kıyımına devam ediyor. Gümrükçü son olarak 3 işçiyi daha kapının önüne koydu.

Aralarında CHP Çiğli İlçe eski Başkanı Zeynel Mertoğlu ve CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekili olarak görev alan Ali Karabay ile Suddiye Erdem işine son verildi.

Belediye yönetiminin tebligat gönderdiği 3 personelin iş akdi tek taraflı olarak fesh edildi. Nisan ayı maaş bordroları tamamen boş olduğunu ifade eden personel, işten çıkarılma gerekçesi olarak “İşe gelmemek” gösterildiğini belirtti.

‘PLANLI BİR HAREKET’
Belediye binasında görev yerine her gün gittiklerini dile getiren personel, parti içi hesaplaşmalar sebebiyle işten çıkarıldıklarını savundu.

CHP Çiğli İlçe eski Başkanı Zeynel Metroğlu, hukuki olarak haklarını arayacaklarını belirtirken “İşten çıkarılma gerekçesi olarak işe gitmediğimizi söylediler. Ancak her gün görev yerimize gittiğimize diğer çalışan arkadaşlar şahit. Planlayarak yapılan bir hareket.

Mayıs’ta elimize geçen maaş bordrosunda sıfır gözüküyordu. İşe gelmemiş gibi gösterdiler” dedi. Yıllarca partiye hizmet ettiklerini vurgulayan Mertoğlu, “Bizim bir itibarımız var. Yıllarca bu CHP’de siyaset yaptık, hizmet ettik. Belediyenin yaptığı uygulamanın tek bir açıklaması var. Siyasi rövanş almaya çalışıyor.

Ancak bu tavır ne CHP’ye ne de CHP’li yöneticilere yakışmıyor. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gerek. İtibar kaybı yaşatmaya çalışıyorlar ancak biz doğruları anlatacağız” diye konuştu.

CHP’de yıllardır farklı görevler alan Ali Karabay, işten çıkarılma gerekçelerinin doğru olmadığını savunurken, “30 gün boyunca mazeretsiz işe gelmediğimiz söylendi.

Ancak çalıştığımız yerde personel şahit biz işimize gidip geldik. Biz parti içinde yarışta farklı ekiplerdeydik, bunun öfkesiyle siyasi linç kampanyası yapıyorlar. Ben 1990 yılından bu yana hizmet ediyorum bu partiye, il başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği, mecliste grup başkanvekilliği görevlerini yaptım.

Partimi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım” ifadelerini kullandı. Karabay, Çiğli Belediyesi’nde yaşanan son gelişmelerin CHP’nin politikalarını ters olduğunu dile getirirken, “Bu arkadaşlar Çiğli’nin sorunlarıyla ilgileneceklerine geldikleri günden bu yana personelle uğraşıyorlar.

Uğraştıkları personel de CHP’li. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ‘Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ sözlerine ters bir şekilde, hiç işleri yokmuş gibi personelle uğraşıyorlar. Personele mobbing uygulamaya, işten çıkarmaya çalışıyorlar.

Benimle çalışmak istemeyebilirler bunu da ilettim arkadaşlara hesabımızı kitabımızı görürüz ayrılırız. Ancak bu şekilde itibarsızlaştırarak, siyasi linç ile ayrılmak doğru değil. Hak, hukuk, adalet kavramlarıyla ve CHP’nin politikalarıyla uyuşmayan hareket sergilediler” diye konuştu. (Egeli Sabah)

Ege’de izmir HaberEge Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]