REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Sandal’dan Engelli Vatandaşlara İki Müjde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Sandal’dan Engelli Vatandaşlara İki Müjde
Reklam Ver 05444331555
04 Aralık 2019 - 13:53

İzmir’in Bayraklı ilçesinde Dünya Engelliler Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’daki engellilerin yaşadığı sorunların farkındayım” diyerek iki müjde verdi.

Başkan Serdar Sandal Engelli Vatandaşlara İki Müjde Verdi

Bayraklı’da, Dünya Engelliler Günü nedeniyle programlar düzenlendi. Belediyenin Osmangazi hizmet binası konferans salonunda düzenlenen etkinlikler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ahşap boyama kursiyerlerinin sergisiyle başladı. Ritim ve tiyatro kursiyerlerinin müzikli gösterisi duygu dolu anlar yaşatırken, program kapsamında ‘Engellilerin Hakları’ konulu söyleşi yapıldı. Ardından el ürünleri sergisi açılarak fidan dikildi.

Etkinlikte konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, vatandaşlara iki müjde verdi. Başkan Sandal, Osmangazi Hizmet Binasının tamamen engellilere tahsis edileceğini; ayrıca engellilerin ürettiği hediyelik eşyaları belediye olarak satın alacaklarını söyledi.

“Engellilerin yaşadığı sorunların farkındayım”

Başkan Sandal, “Mesele bir ahlak ve vicdan meselesi. İnsanı var eden en önemli konu ahlak ve vicdandır. Konulara böyle bakarak empati yaparsak, birçok sorunun üstesinden gelebiliriz. Önce sorunu doğru tespit edip meseleye iyi niyetli ve vicdanlı yaklaşacağız. Ben Bayraklı’daki engellilerin yaşadığı sorunların farkındayım. Kentsel dönüşüm, altyapı ve kentleşememe gibi sorunlarımız var. Bizim öncelikli işlerimizden bir tanesi temel meselelerimizi aştıktan sonra bu sorunların tamamına köklü çözümler getirmek. Eğitimle, sağlıkla ve diğer alanlarda yetişemediğimiz işler var. İlçemizdeki sorunları biliyoruz ve çözeceğiz. Sizin derdiniz, sorununuz bizim derdimiz, sorunumuz. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bizim tercihimiz her zaman sizden yana olacak” dedi.

Çamkıran hizmet binasının kreşe dönüştürüleceğini, Osmangazi hizmet binasının da tamamen engellilere tahsis edileceğini müjdeleyen Sandal, şöyle devam etti:

“Çamkıran’daki binamızı kreş yapacağız. Osmangazi’deki bu binamız da işin uzmanları tarafından yeniden gözden geçirilecek ve engelli yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik hizmetine sunacağız. İlçemizde engellilerimizin sorunlarıyla ilgili bir liste ve çözüm önerileri oluşturalım, büyükşehirimizle birlikte elimizden ne geliyorsa yapalım. Bu binayla ilgili de engelli yurttaşlarımıza sorarak taleplerini alalım ve ona göre yeniden tasarlayıp, hizmete sunalım istiyoruz. Yaşama karşı direncinizden dolayı hepinizi kutluyor, önünüzde saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.
Öte yandan Bayraklı Belediyesi birim müdürleri ve sosyal işler müdürlüğü çalışanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Engelli Farkındalık Merkezini ziyaret etti. Engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla kurulan merkezde personeller, işaret dili eğitimi aldı. (İHA)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]