REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Böyle İhmal Görülmedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Böyle İhmal Görülmedi
Reklam Ver 05444331555
27 Temmuz 2019 - 14:32

Özel bir okulda lise eğitimini okul birincisi olarak tamamlayıp mezun olan Hatice Nesibe Güler isimli öğrenci, okul idaresinin ihmali ve duyarsızlığı yüzünden hayallerinin yıkıldığını belirtti.

Okul İdaresinin İhmali Genç Kızın Hayallerini Yıktı

Okul birinciliği sisteme işlenmediği için tıp okuma hayallerinin yıkıldığını belirten Hatice Nesibe Güler’in ailesi kızının lise eğitimini aldığı özel okuldan şikayetçi oldu. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailenin şikayeti üzerine öğrencinin okul birinciliğini sisteme işlemeyen okul hakkında soruşturma başlattı.

Olay Aydın Efeler İlçe merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; ilk yıllarda Bedesten İş Merkezi’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında da Malazgirt Meydanı’nda faaliyetini sürdüren özel lisede öğrenim gören Hatice Nesibe Güler okulundan birinci olarak mezun oldu. Üniversite giriş sınavlarını da başarı ile tamamlayan Hatice Nesibe Güler’in ailesi, çocuklarının iyi bir okul kazanmasını beklerken okul birinciliğinin sisteme işlenmediğini görünce ne yapacağını şaşırdı.

Çocuğunun yaşadığı mağduriyeti gidermek için okul yönetimine başvurduğunu belirten Anne Meral Güler, okul idaresinin sorunları ile ilgilenmediğini ileri sürdü. Okuldan sorununu çözemeyince İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuran Anne Meral Güler’in müracaatı üzerine Aydın İl Milli Eğitim Müdürü konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yardımı ile çocuklarının mağduriyetinin giderilmesi için ÖYSM’ye yazı yazıldığını belirten Anne Meral Güler, “Okul idaresine gittik. Yetkili olan kişiler tatildeymiş. Maalesef bizim sorunumuzu çözmediler. Okul birinciliği sisteme işlenmez ise kızım hayalleri olan tıp fakültesini okuyamayacak. Böyle bir ihmal olabilir mi?” diyerek yaşadıklarına tepki gösterdi. (İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]