DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hollanda’daki turizm fuarında Çeşme’ye büyük ilgi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hollanda’daki turizm fuarında Çeşme’ye büyük ilgi

2024’ün ilk uluslararası turizm fuarı olan Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı, Hollanda’nın Utrecht kentinde yoğun katılımla gerçekleşti. Çeşme’nin de standının yer aldığı fuarda, ziyaretçilerin ilgisi ünlü tatil merkezine yüksek oldu.

Hollanda’daki turizm fuarında Çeşme’ye büyük ilgi

Hollanda’nın Utrecht kenti, Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarına ev sahipliği yaptı. Uluslararası turizm sektörünün yoğun katılımıyla gerçekleşen fuarda, Türkiye’den de stantlar açıldı. Fuarda, Çeşme ilçesinin de standı yer aldı. Turizm fuarında tanıtım yapan Çeşmeli turizmciler, 2024 sezonu için temaslarda bulundu, stant yoğun ilgi gördü.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı Ebru Biner Tuğgan, Çeşme’nin fuarda ilgi gördüğünü söyledi. Tuğgan, “Çeşme’mizin güzelliklerini ve turizmini tanıtmak üzere Hollanda’daki Utrecht Turizm Fuarındaydık. 25 metrekarelik bir stantta Çeşme tanıtımlarımızı gerçekleştirdik. Birbirinden güzel, farklı noktalarından ve farklı ürünlerinden oluşan fotoğraflarla tanıtımlar yapıldı. Standımıza olan ilgi oldukça yoğundu. Çeşme, özellikle Hollanda’da yaşayan Türklerin ilgi odağı oldu. Biz, turizm çeşitliliğini artırmak için ve destinasyon tanıtımı için Çeşmeli turizmciler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Fuara katılım da oldukça yüksekti. Çok sayıda Çeşmeli otelcimiz de fuardaydı. Güzel bir tanıtım olduğunu düşünüyorum. Umarım sezona olumlu yansımaları olur” dedi.

“Sömestir tatili için rezervasyonlar oldukça yüksek”
Sömestir tatili için de Çeşme’ye ilginin yüksek olduğunu belirten Tuğgan, “Çocuklarımız bir dönem boyu çalıştı ve yoruldu. Ebeveynler olarak bizim de onlara verebileceğimiz en güzel hediye, onlarla geçirebileceğimiz keyifli zamanlar olduğunu düşünüyoruz. Sömestir tatili için rezervasyonlar oldukça yüksek diyebiliriz. Hafta içi doluluklarımız yüzde 50 civarında. Hafta sonu ise yüzde 70-80 civarında gözüküyor. Rezervasyon talepleri devam ediyor. Özellikle kapalı havuzlar ve termal daha ön planda. Çocuklarımız için de çok farklı aktiviteler ve eğlenceler, herhalde sömestre tatilinin en farklı temalarından bir tanesi olacak” diye konuştu. iha

Egede İzmir Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.