REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İzmir’de camilere korona virüsüne karşı hijyen denetimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de camilere korona virüsüne karşı hijyen denetimi
Reklam Ver 05444331555
26 Nisan 2021 - 12:11

İzmir’in Tire ilçesinde, camilere yönelik denetimler yapılırken, habersiz yapılan denetimlerde korona virüsüne karşı hijyen başta olmak üzere bir çok konuda kontroller yapıldı.

İzmir’de camilere korona virüsüne karşı hijyen denetimi

Tire Müftüsü Abdullah Kır, Din Hizmetleri Uzmanı Hüseyin Güven ve beraberindeki ekip, korona virüsü salgınına karşı camilerde denetime çıktı. Akçaşehir, Akyurt, Başköy, Topalak, Akmescit, Musalar, Somak, ve Küçükkömürcü olmak üzere toplam 9 mahallede yapılan denetimlerde, hijyen başta olmak üzere bir çok alanda kontroller yapıldı. Habersiz olarak yapılan denetimlerde, eksiklikler tek tek not alınarak düzeltilmesi istendi. Camilerin hemen hemen hepsi hijyen ve temizlik açısından tam puan aldı.

Tire Müftüsü Abdullah Kır, denetimlerin aralıksız olarak süreceğini belirterek, “Maalesef Covis-19 virüsü tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Tabi ki hiçbir virüs bizim alacağımız önlemlerden güçlü değil. Camilerimiz ibadete açık ve kurallara uygun olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bizlerde camilerimizi hijyen ve temizlik başta olmak üzere bir çok konuda denetlemeye devam ediyoruz.

Tire’de cami sayımız kırsal mahallelerle birlikte 128 adet. Ramazan öncesinde ilçe merkezinde başlattığımız denetimlere kırsal mahallelerimizle devam ediyoruz. Camilerimiz hijyen ve temizlik noktasında çok iyi. Vatandaşlarımız kurallara uygun olarak maske mesafe ve seccadelerini getirmek kaydı ile ibadetlerini gönül huzuru ile yapabilirler. Bizler vatandaşımızın huzurlu ve sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Denetimlerimiz devam edecek. Bu vesile ile Ramazan ayınızı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi (İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]