REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İzmir’in Balçova İlçesinde Her Çocuğun Bir Ağacı Olacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’in Balçova İlçesinde Her Çocuğun Bir Ağacı Olacak
Reklam Ver 05444331555
07 Aralık 2019 - 15:59

İzmir’in Balçova ilçesinde, yaz aylarında Balçova Eğitim Mahallesi’nde yanan ormanlık alan, düzenlenen şenlikle ağaçlandırılırken, “Her çocuğun bir ağacı olsun” sloganı ile yapılan fidan dikim şenliğine vatandaşların ilgisi yoğundu.

İzmir’in Balçova İlçesinde Her Çocuğun Bir Ağacı Olacak

Geçtiğimiz haziran ayında, Balçova Eğitim Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangın sonucu ağaçlar zarar görmüştü. Balçova Belediyesi ve bir şirketin yöneticileri de, “Her çocuğun bir ağacı olsun” sloganı ile fidan dikim şenliği düzenledi. 10 bin metrekarelik alanda yapılan etkinlikte, 2 bin fıstık çamı fidanı toprakla buluşturuldu. Etkinliğe vatandaşlar ve çocukları yoğun ilgi gösterdi. Programda, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve şirketin sahibi Hulusi Durmuş, çocuklarla diktikleri fidanlara can suyu verdi. Çocuklar, diktikleri fidanların yanındaki destek çubuklarına isimlerini yazarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Ağaçlarımız çocuklarımız ile birlikte büyüyecek”
Yanan her ağacın acısını yüreğinde hissettiğini belirten Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Göreve başladığım ilk günlerde bu yangın faciasını yaşamıştık. Vatandaşlarımız ile birlikte söndürme çalışmalarına katıldık. O günün acısını bugün bile hissediyorum. Belirli bir süre toprağın uygun hale gelmesini bekledik. Şimdi çocuklarımız ile birlikte buraya 2 bin fidan dikeceğiz. Ağaçlarımız çocuklarımız ile birlikte büyüyecek” dedi.
Projenin ortaklarından şirketin sahibi Hulusi Durmuş da, “Balçova’ya yeni bir orman kazandırılmasında katkımız olduğu için çok gururluyuz. İzmir’imiz ve gelecek nesiller için daha çok fidanı toprakla buluşturacağız” diye konuştu.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]